Cuma, Haziran 21, 2024
Ana SayfaYazılımTürkler geliştirdi: İş görüşmesi bile yapabilen yapay zeka Hiring Cycle!

Türkler geliştirdi: İş görüşmesi bile yapabilen yapay zeka Hiring Cycle!

Türk geliştiriciler, insan kaynakları alanında ihtilal niteliğinde bir yeniliğe imza attı. “Hiring Cycle” ismini taşıyan yeni yapay zekâ, işe alım süreçlerini büyük ölçüde kolaylaştırarak insan kaynakları ünitelerine değerli bir takviye sağlıyor. Bu gelişme, iş dünyasında verimliliği artırarak vakit ve kaynak tasarrufu sağlamayı amaçlıyor.

Hiring Cycle, işe alım süreçlerindeki karmaşıklığı ve vakit kaybını önlemek ismine mülakat sürecini geliştirilmiş yapay zekâ algoritmalarıyla yerine getirebiliyor. Bu sayede iş müracaatlarını kıymetlendirmek, adaylar ortasından uygun profilleri seçmek ve mülakatları gerçekleştirmek daha süratli ve tesirli bir halde yapılabiliyor. Yapay zekâ dayanaklı mülakatlar, patronlara adayların yetenekleri, deneyimleri ve uygunlukları konusunda daha kapsamlı bir bakış açısı sunarak daha şuurlu kararlar almalarını sağlıyor.

Türkler geliştirdi: İş görüşmesi bile yapabilen yapay zeka Hiring Cycle!

Hiring Cycle, birebir vakitte büyük bilgi tahlili yetenekleri sayesinde işe alım süreçlerini optimize etme konusunda da değerli avantajlar sunuyor. Yapay zekâ, geçmiş müracaatlar, muvaffakiyet hikayeleri, yetenek haritaları ve performans değerlendirmeleri üzere dataları kıymetlendirerek şirketin gereksinimlerine en uygun adayları belirlemeye yardımcı oluyor. Bu da uzun vadede şirketlerin daha nitelikli ve uzman bir çalışan takımına sahip olmalarına imkan tanıyor.

Hiring Cycle’ın getirdiği bu yenilik, insan kaynakları ünitelerinin iş yükünü hafifletirken tıpkı vakitte işe alım süreçlerinin daha objektif ve tesirli bir biçimde yürütülmesini sağlıyor. Adaylar için de daha adil bir kıymetlendirme süreci sunarak iş bulma süreçlerini güzelleştirebiliyor. Türk geliştiriciler tarafından geliştirilen bu yerli yapay zekâ, iş dünyasında teknoloji odaklı tahlillerle daha verimli bir idare anlayışının benimsenmesine katkı sağlıyor.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar