Pazartesi, Haziran 5, 2023
Ana SayfaMobilSony’nin birinci katlanabilir akıllı telefonu kendini gösterdi

Sony’nin birinci katlanabilir akıllı telefonu kendini gösterdi

Katlanabilir telefonlar, 2019’da Samsung’un Z Fold ve Flip modelleriyle popülerlik kazanmış nispeten yeni bir teknoloji. 2023 yılına gelindiğinde, pek çok büyük marka en az bir katlanabilir telefon modelini piyasaya sürmüş durumda ve Google da son olarak bu trende katılanlardan biri oldu. Hemen hemen tüm markaların bu yenilikten geri kalmak istemediği görülüyor. O denli ki, duyumlar Sony’nin de Xperia Compact serisi altında bir katlanabilir telefon geliştirdiğini işaret ediyor.

Güney Kore merkezli bir forumda dolaşan söylentilere bakılırsa, Sony’nin Xperia Compact serisinde bir katlanabilir telefon modeli geliştirildiği belirtiliyor. Bu savlı aygıtın bilgisayar dayanaklı tasarım (CAD) çizimleri internete sızdı ve aygıtın katlandığında bariz bir boşluk oluşturan şık bir dizayna sahip olduğu görülüyor. Bu tasarım, birinci jenerasyon Samsung Galaxy Z Flip‘i anımsatıyor. Bu benzerlik, aygıtın üzerinde bir kapak ekranının bulunmaması göz önüne alındığında daha da belirginleşiyor. Bu, piyasada bulunan dikey katlanabilir telefonların birçoklarının, bildirimleri ve başka içerikleri gösteren bir cins ikincil ekranı olmasından ötürü biraz alışılmışın dışında görünüyor.

Meral Erden: Sony’nin Birinci Katlanabilir Akıllı Telefonu Kendini Gösterdi 1

Sony’nin birinci katlanabilir akıllı telefonu kendini gösterdi

Sony’nin bu katlanabilir telefonu hakkında öteki ayrıntılar şimdi bilinmiyor. Bu renderlara dair kesin bir bilgi olmadığı için de onlara fazla bir kıymet atfetmiyoruz. Süreksiz ismi Xperia Fold olan bu aygıtın, yüksek kaliteli bir telefon olması bekleniyor ve bu durumun fiyatının da yüksek olacağı manasına geldiği düşünülüyor.

Sony’nin akıllı telefon işi son periyotta çok karlı olmamıştı. Şirketin portföyü, etkileyici donanıma sahip kimi amiral gemisi telefonları içermesine karşın, satışları hala hayli düşük düzeyde. Japon şirket, kısa bir mühlet evvel amiral gemisi Xperia 1V ve orta düzey Xperia 10V’yi piyasaya sürdü. Her iki modelde de etkileyici kameralar bulunmakta ve Xperia 1V, Exmor T yığın sensörü ile donatıldı.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar