Salı, Haziran 25, 2024
Ana SayfaOyunStarfield kapsamlı bir güncelleme alıyor

Starfield kapsamlı bir güncelleme alıyor

Bugünkü 1.7.29 sürümüne yapılan güncelleme kararlılık düzeltmeleriyle sonlu. Bethesda, bilhassa Xbox Series X/S aksaklıklarını maksat aldığını ve çökmeleri azaltmak ve kare suratlarını güzelleştirmek için çeşitli performans iyileştirmeleri eklediğini söylüyor. Buna ek olarak, oyuncuların üç vazifesi (“Paranın Satın Alabileceği Her Şey”, “Bilinmeyene Doğru” ve “Neon’daki Gölgeler”) tamamlamasını engelleyebilecek çeşitli sıkıntıları da düzeltti.

Ancak Bethesda’nın bugün tanıttığı gelecekteki Starfield eklemelerinin oyuncuların dikkatini çekme mümkünlüğü daha yüksek. Bilgisayarlarda DLSS takviyesi beğenilen bir eklenti olacaktır zira teknoloji, NVIDIA kartlarına sahip bireyler için çözünürlüğü artırıp kararlılığı geliştirebilir. (AMD’nin oyun işvereni Frank Azor, geçen ay geliştiricinin NVIDIA’nın rakip yükseltme aracını eklemesini mukaveleye bağlı olarak hiçbir şeyin engelleyemeyeceğini söylemişti.) Çeşitli topluluk modları zati resmi olmayan DLSS dayanağını uygulayabiliyor fakat oyuncular resmi dayanağın geleceğini bilmekten şad olacaklar.

Starfield kapsamlı bir güncelleme alıyor

Bethesda, geliştirilmekte olan başka özelliklerin ortasında parlaklık ve kontrast denetimleri, HDR kalibrasyon menüsü, FOV kaydırıcısı ve daha sürükleyici keşif için 32:9 ultra geniş monitör dayanağının yer aldığını söylüyor. Hatta oyun içi yemekler için bir yemek butonu üzerinde çalıştığını ve daha düzgün haritalar ekleyebileceğini söylüyor. Son olarak Bethesda, 2024’ün başlarında yerleşik platformlar ortası mod dayanağı eklemek için çalıştığını söylüyor.

Geliştirici, şoför dayanağı konusunda NVIDIA, AMD ve Intel ile “yakın bir biçimde çalıştığını” ve gelecekteki Starfield güncellemelerinin hepsinin kişisel donanımlar için kararlılık iyileştirmeleri içereceğini vurguluyor. Bu açıklama, Digital Foundry’nin oyunun “NVIDIA ve Intel performansının orantısız derecede zayıf olduğunu” belirten yakın tarihli bir teknik raporuna karşılık olarak görülebilir.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar