Pazar, Mayıs 19, 2024
Ana SayfaMobilTekrar Xiaomi, yeniden rekor! Tanınan model çıkmadan tükendi!

Tekrar Xiaomi, yeniden rekor! Tanınan model çıkmadan tükendi!

Xiaomi, epey uzun bir zamandır 12S serisi üzerinde çalışıyor. Özellikle çok uzun bir zamandır beklenen Xiaomi 12 Ultra modelinin iptal edilerek, bu telefonun 12S Ultra adıyla 12S serisine dahil olması, beklentilerin katlanmasına neden oldu. 4 Temmuz tarihi itibariyle resmen tanıtılması ve sonrasındaki 2 hafta içerisinde de satışa sunulması beklenen yeni seri için Çin’de ön talep toplanmaya başlandı.

Çin’in en önemi e-ticaret sitelerinden biri tarafından Xiaomi12S,Xiaomi 12S Pro ve Xiaomi 12S Ultra için ön talep toplanmaya başlandı. Bu talebe gösterilen ilgiye geçmeden önce, ön talep toplama işinin gerçek satış gibi olmadığını ve talepte bulunan kişilerden birçoğunun akıllı telefonu almaktan daha sonra vazgeçebildiğini hatırlatalım.

Yine Xiaomi, yine rekor! Popüler model çıkmadan tükendi!

Ancak ön talebin satışa dönüşme oranının %90 seviyelerinde olduğunu düşünecek olursak, bu tarz kampanyalar bir telefonun ne kadar satacağını görebilmek açısından son derece önemi bir hale geliyor.

İşte Çin’de dün başlayan bu ön talep toplama girişimi sonucunda, Xioami’nin her üç modeline de 250.000’den fazla başvuru geldi. Bu gerçekten olağanüstü bir sayı. Xiaomi 12S serisinin bu kadar yoğun bir taleple karşılanmasının en önemli sebebi ise tabi ki kamera cephesinin Leica’ya emanet edilmiş olması.

Bakalım Çin’de birçok rekoru kıracağı şimdiden kesinleşen Xiaomi 12S serisinin, dünya genelindeki performansı nasıl olacak.

Kaynak:  Teknolojioku

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar