Cuma, Nisan 19, 2024
Ana SayfaDonanımTensor G3'ün önceliği yapay zeka!

Tensor G3’ün önceliği yapay zeka!

Temelde bu sene geldiğimiz nokta bu: şirket, çarşamba günü düzenlenen Made by Google etkinliğinde Pixel 8 ve Pixel 8 Pro‘yu resmi olarak duyurdu ve şaşırtan olmayan bir halde yeni bir Tensor G3 SoC kullanıyorlar. Tensor donanımı Pixel 6 ile birlikte geldiğinde büyük bir ses getirdi ve şirket artık yapay zeka performansına daha da fazla odaklanıyor üzere görünüyor.

Google, Tensor G3’ün Pixel 8 ve Pixel 8 Pro‘nun aygıtta Pixel 8’e kıyasla iki kat daha fazla makine tahsili çalıştırmasına müsaade verdiğini tez ediyor. Emsal biçimde Pixel 8’deki en büyük makine tahsili modelinin, Pixel 8‘deki makine tahsilinden 10 kat daha karmaşık olduğu söyleniyor.

Tensor G3’ün önceliği yapay zeka!

Tensor G3 yongası beklediğiniz üzere G2’den daha süratli lakin dürüst olmak gerekirse bu hiçbir vakit Google’ın SoC’lerinin öne çıkan özelliği olmadı. Daha da değerlisi sunacağı yeni özellikler. Bu yıl, spam aramaları ayıklamak için daha güzel Arama Filtreleme fonksiyonu içeriyor. Google ayrıyeten Tensor G3’ün bilhassa Pixel’in Clear Calling özelliği için daha düzgün ses ve görüntü kalitesi sağlayacağını tez ediyor. Yepyeni Sihirli Silgi özelliğinin fotoğrafların art planlarını temizlemesine benzeri biçimde, videolarınızdaki rahatsız edici sesleri kaldırmak için “Sihirli Ses Silgisi”ni de kullanabilirsiniz.

Google ayrıyeten Tensor G3 sayesinde ekran okumayı Pixel 8 tecrübesinin her köşesine taşıyabiliyor. Güç düğmesine uzun basmak otomatik olarak ekran okumayı tetikliyor; bu, hareket halindeyken uzun bir makale okumak istiyorsanız epeyce kullanışlı olacaktır. Ayrıyeten sürat için oynatma denetimlerinin yanı sıra oynatma lisanını değiştirme imkanına da sahip olacaksınız.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar