Cuma, Nisan 19, 2024
Ana SayfaMobilGoogle'ın katlanabilir akıllı telefonundan çok değerli bilgiler var

Google’ın katlanabilir akıllı telefonundan çok değerli bilgiler var

Google’ın birinci katlanabilir telefonu Pixel Fold, yalnızca birkaç ay evvel piyasaya sürüldü. Lakin 9to5Google’dan alınan yeni bir rapora nazaran şirket, şimdiden bir sonraki katlanabilir telefon üzerinde çalışıyor.

9to5Google, Google Pixel Buds uygulamasının en son sürümünü incelediğinde “Comet” kod isimli bir aygıt referansı buldu. Bu aygıtın, Pixel Fold’un halefi ya da yeni bir clamshell katlanabilir telefon olabileceği düşünülüyor.

Bu inanışın sebebi, Comet kod isminin Google’ın Pixel telefonları için tipik isimlendirme şemasına uymamasıdır. Örneğin, Pixel Fold başlangıçta “Passport” olarak kod isimlendirildi fakat Pixel 7 serisiyle birebir Tensor G2 çipi üzerinde çalıştırılmak üzere güncellendiği için “Felix” olarak tekrar isimlendirildi.

Google’ın katlanabilir akıllı telefonundan çok kıymetli bilgiler var

Benzer biçimde, Pixel 9 serisinin sürüngenlerle ilgili kod isimleri kullanması bekleniyor, örneğin “Komodo” ve “Caiman”. Bununla birlikte, yaklaşan Pixel 8 serisi köpek ırklarıyla ilgili kod isimlere sahip. Pixel 8 için “Shiba”, Pixel 8 Pro için ise “Husky” olarak isimlendiriliyor.

Pixel Buds uygulamasının koduna daha derinlemesine bakıldığında, 9to5Google, Comet’in Pixel Fold ile birebir kategoride olduğunu ve uygulama tarafından bir “katlanabilir” olarak isimlendirildiğini buldu. Bu da Comet’in katlanabilir bir telefon olduğunu daha da kuvvetlendiriyor.

Google, Pixel Fold‘u 2023’ün Mayıs ayında piyasaya sürdü. Bu nedenle şirketin bir halef üzerinde çalışıyor olması için şimdi erken. Lakin, geçmişte Google’ın piyasaya sürmeyi düşündüğü rapor edilen clamshell katlanabilir bir telefon olan Comet olabilir.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar