Çarşamba, Haziran 26, 2024
Ana SayfaMobilTensor işlemcili Google Pixel 6a, Mayıs ayında geliyor

Tensor işlemcili Google Pixel 6a, Mayıs ayında geliyor

Ulaş Utku Bozdoğan: Tensor Işlemcili Google Pixel 6A, Mayıs Ayında Geliyor 1

Arama devi Google, Pixel 6a adlı yeni akıllı telefonunu piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Alman duyumcu Max Jambor cihazın lansman tarihini paylaştı. İyi bir sicile sahip oldukça güvenilir bir kaynak olan Jambor’a göre Pixel 6a’nın tanıtımı Mayıs ayında yapılacak.

Cihazın tanıtılacağı etkinliğin kesin tarihi henüz bilinmiyor. Akıllı telefon büyük olasılıkla şirketin ilk akıllı saati Pixel Watch ile birlikte duyurulacak. FRONT PAGE TECH isimli YouTube kanalının sahibi Jon Prosser Pixel Watch’un 26 Mayıs‘ta tanıtılacağını öne sürmüştü.

Google Pixel 6a neler sunacak?

Bluejay kod adlı Pixel 6a, Pixel 6’nın daha düşük özelliklere sahip versiyonu olacak. Cihazın 6.2 inç OLED ekran, 8 GB’a kadar RAM ve 128 GB dahili depolama alanı ile gelmesi bekleniyor. Bununla birlikte gücünü Tensor işlemciden alacağını da ekleyelim.

Ulaş Utku Bozdoğan: Tensor Işlemcili Google Pixel 6A, Mayıs Ayında Geliyor 3

Google Pixel 6a’nın 12.2 megapiksel ana kamera ve 12 megapiksel geniş açılı sensör içeren çift arka kamera ile donatılacağı bildiriliyor. Ön panelinde ise 8 megapiksellik bir selfie kamerası görev yapacak. Akıllı telefonun 400-450 dolar civarında bir fiyatla satışa sunulacağı da gelen haberler arasında.

Kaynak:  Donanimhaber

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar