Pazartesi, Aralık 11, 2023
Ana SayfaOtomobilTesla araçlar için sunulan yeni güncelleme iki çok kıymetli özelliği de beraberinde...

Tesla araçlar için sunulan yeni güncelleme iki çok kıymetli özelliği de beraberinde getirdi

Tesla’nın filosuna yeni bir yazılım güncellemesi eklendi. Güncelleme notları değişiklik göstermese de, heyecan verici birkaç özellik bilinmeyen bir halde güncellendi. Araba üreticisi, 2023.11.4.2 numaralı yazılım güncellemesini dağıtmaya başladı. Evvelki güncelleme ile birebir notlar içerse de, Tesla ekseriyetle özellikler hakkında fazla bilgi vermeden güncellemeler yapmayı ya da eklemelerde bulunmayı tercih eder. Bu yeni güncelleme için de durum tıpkı olmuş. Çoklukla Tesla’nın kod içerisinde yeni özellikler keşfeden ünlü bir Tesla duyumcusu olan Green, bu bilgiyi paylaştı.

Green, en son güncelleme ile birkaç zımnî değişikliğin geldiğini belirtti: Tesla’nın birden fazla premium aracı üzere, otomatik bir silecek sistemi bulunuyor. Bu sistem, sileceklerin suratını yağmur ya da kar yoğunluğuna nazaran otomatik bir formda ayarlıyor. Lakin, başka araba üreticilerinin tersine, Tesla bu sistemi için bir yağmur sensörü kullanmıyor. Araba üreticisi, sileceklerin suratını belirlemek için Autopilot kameralarından bilgisayar görüşü hudut ağına bilgi sağlama yolunu seçiyor.

Tesla araçlar için sunulan yeni güncelleme iki çok değerli özelliği de beraberinde getirdi

Bu özellik 2018’den beri Tesla araçlarında faal olarak kullanılıyor, lakin birçok sahibi, bu sistemin yağmur sensörü kullanan başka sistemler kadar hakikat çalışmadığını söz ediyor. Cypress tarafından yapılan en çok beğenilen yorumda “Keşke Tesla’nın öbür otomobiller üzere silecekler için daha fazla değişken sürat ayarı olsa” sözü yer alıyor. Tesla’nın tahlili ise, ‘Derin Yağmur’ isimli bir güncelleme ile yeni bir hudut ağı oluşturmak oldu. Bu güncelleme 2019’da gelmişti, lakin sonlu bir uygunlaştırma sağlamıştı.

Şimdilerde Green, şayet sahipler şad olmazlarsa bu özelliği kapatabileceklerini belirtiyor. Bu yeni yazılım güncellemesi içerisinde güvenlik için bir öbür saklı güncelleme daha var; otomatik acil frenleme özelliği artık sizin şeridinize giren araçlar için de fren yapabiliyor. Daha evvelden, direksiyon yardımıyla pürüzlere çarpmaktan kaçınırken, acil frenleme (AEB) sadece yolunuzu engelleyen bir objenin tesirini önlemek yahut azaltmak için kullanılıyordu.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar