Cumartesi, Eylül 30, 2023
Ana SayfaOtomobilTesla, Hilton tesislerine 20.000 şarj aygıtı kuracak!

Tesla, Hilton tesislerine 20.000 şarj aygıtı kuracak!

Şirketler, 2024’ten itibaren ABD, Kanada ve Meksika’daki 2.000 Hilton tesisine 20.000 Tesla Kozmik Duvar Konektörü kuracaklarını duyurdu. Bu muahede, ikisi ortasındaki evvelki iştiraki büyütüyor ve mukavele seçilen her mülkün en az altı yeni şarj aygıtı almasını sağlayacak.

Hilton’un baş marka sorumlusu Matt Schuyler, CNBC’ye otellerinde en çok aranan ikinci özelliğin elektrikli araç şarjı olduğunu söyledi. Web sitesindeki “EV şarjı” filtresini kullanarak şu anda ABD’de KONUT şarj aygıtı bulunan 1.148 Hilton oteli, Kanada’da 67 ve Meksika’da 22 tesis bulunduğunu tespit ettik.

Tesla, Hilton tesislerine 20.000 şarj aygıtı kuracak!

Bu, bu genişlemenin gerektirdiğinin yalnızca küçük bir kısmı; The Points Guy’a nazaran bu, proje tamamlandığında Hilton’u kıtada en fazla şarj aygıtına sahip olan Los Angeles County’nin önüne geçirecek.

Şirketler kurulumlar için bir vakit çizelgesi vermemiş olsa da, bilhassa Tesla’nın Kozmik Duvar Konektörleri öbür markaların EV’leriyle bile çalışacak formda tasarlandığından, muahedeleri birçok insanın menzil kaygılarını giderme potansiyeline sahip. Araba üreticisinin web sitesine nazaran, duvar konektörü saatte 44 mil menzil ekleme kapasitesine sahip. Ayrıyeten bu özellik sırf Hilton üzere büyük şirketlere özel değil. Tesla, aygıtı 595 dolara satıyor ve siparişler ekim ayında gönderilmeye başlayacak.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar