Salı, Eylül 26, 2023
Ana SayfaMobilSamsung Galaxy S24 Ultra’nın kamera ayrıntıları muhakkak oldu

Samsung Galaxy S24 Ultra’nın kamera ayrıntıları muhakkak oldu

Samsung’un gelecek yılında piyasaya süreceği amiral gemisi telefonları hakkında şimdiden sızdırılan bilgilere nazaran, Galaxy S24 Ultra modeli öne çıkıyor. Bu modelde daha bilinmeyen bir kamera sisteminin kullanılacağı belirtiliyor. Bilhassa 200MP’lik yeni bir kamera sensörünün bu telefonda olacağına dair bilgiler var.

Bir duyumcu olan Itnyang, Twitter’da artık bulunmayan bir hesapta Galaxy S24 Ultra’nın 48MP bir sensöre sahip olacağını ve bu sensörün 5x zoom yapabileceğini tez etti. Birebir duyumcu, Samsung’un aslında 50MP bir sensör ve 10x zoom üzerinde çalıştığını, lakin manzara kalitesi konusunda telaşları olduğu için bu planından vazgeçtiğini öne sürdü.

Samsung Galaxy S24 Ultra’nın kamera ayrıntıları muhakkak oldu

Farklı bir duyumcu olan Ice Universe, Galaxy S24 Ultra’nın 50MP bir telefoto kamera ile geleceğini ve bu kameranın 3x optik zoom yapabileceğini belirtti. Bu sensörün boyutunun Galaxy S23 Ultra’da kullanılan 10MP telefoto kameranın sensöründen daha büyük olduğunu söyledi. Ayrıyeten Galaxy S24 Ultra’nın, Galaxy S23 Ultra’da kullanılan ISOCELL HP2’nin daha optimize edilmiş bir versiyonu olan 200MP ISOCELL HP2SX kamera sensörüne sahip olacağını argüman etti.

Galaxy S24 Ultra’nın kamera sisteminin genel olarak daha bilinmeyen olabileceğini söyleyebiliriz. Lakin telefonun yalnızca kamera özellikleriyle değil, başka donanımsal özellikleriyle de öne çıkacağını belirtmekte yarar var. Bilhassa titanium bir çerçevesi olacağı, OLED ekranının daha parlak olacağı ve ya Exynos 2400 ya da Snapdragon 8 Gen 3 üzere daha süratli bir işlemciye sahip olacağı söyleniyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar