Pazar, Şubat 25, 2024
Ana SayfaOtomobilTesla yeni fabrikasını Türkiye'de kurabilir!

Tesla yeni fabrikasını Türkiye’de kurabilir!

Dünyanın en değerli elektrikli araba üreticisi olan Tesla, yeni bir fabrika daha kurmaya hazırlanıyor. Tesla’nın fabrikalarının olduğu ülkeler ise Almanya, Amerika Birleşik Devletleri ve Çin. Şirketin ABD’de biri New York, biri Texas’ta olmak üzere iki fabrikası var. Fakat üretim kapasitesini yükseltmek isteyen şirketin maksadı, 2023 yılı bitmeden yeni fabrikasını kurmak ve üretime başlamasını sağlamak.

Tesla yeni fabrikasını Türkiye’de kurabilir!

Tesla’nın daha evvel Brezilya’da üretim yapmak istediği söylenmişti. Fakat şirket, X hesabı üzerinden bu argümanları resmi olarak yalanladı. Bu yalanlama sonrasında Tesla’nın yeni fabrikasını Türkiye’de kurabileceği yüksek sesle dillendirilmeye başlandı. Elon Musk’ın Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile olan yakınlığı da bu söylentiyi önemli halde destekliyor. Hatta Erdoğan’ın Elon Musk’a bir sonraki Tesla fabrikasını Türkiye’de kurması konusunda davette bulunduğu gelen bilgiler ortasında.

Ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan, Elon Musk’tan Teknofest’e katılmasını da istedi. Bu gelişme sonrası Musk’ın Teknofest’e katılma mümkünlüğü önemli biçimde güçlendi. Tesla fabrikası nereye kurulur bilinmez lakin atılan adımlar ve gelişmeler, şirket için en önemli seçeneğin Türkiye olduğunu ortaya koyuyor. Pekala Elon Musk sizce sıradaki Tesla fabrikasını hakikaten de Türkiye’ye kurar mı? Görüş ve niyetlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar