Salı, Mayıs 21, 2024
Ana SayfaSosyal MedyaThreads'e Paylaşımları Düzenleme Özelliği Geliyor: İşte İlk Ekran Görüntüsü!

Threads’e Paylaşımları Düzenleme Özelliği Geliyor: İşte İlk Ekran Görüntüsü!

Meta’nın şimdilerde X olarak andığımız Twitter rakibi mikroblog platformu Threads, ilk lansmanında büyük ilgi görmüş olsa da sonrada popülaritesini kaybetti. Ekipse platforma yeni özellikler pompalayarak kullanıcı kazanmak için elinden geleni ardına koymuyor. Gelen son haberler ise X’teki en büyük sorunlardan birinin Threads’te şimdiden çözüleceğini gözler önüne seriyor. Bu yeni özelliğin kullanıcılardaki karşılığı şimdiden merak konusu oldu.

Bağımsız geliştirici Alessandro Paluzzi, Threads kodlarında yaklaşmakta olan yeni bir özelliği keşfetti. Bu özellik; kullanıcıların, Threads’te yaptıkları paylaşımları düzenlemelerini sağlıyor. Bilirsiniz; Twitter’da paylaşımların düzenlenebilir olması yıllarca istenen bir şeydi ancak bu özellik bir türlü gelmedi. Şimdilerde ise sadece ödeme yapıp Premium abone haline gelen kullanıcılar, X’te yaptıkları paylaşımları düzenleyebiliyorlar.

İşte Threads’e gelecek düzenleme özelliğinin ilk ekran görüntüsü

Ulaş Utku Bozdoğan: Threads'E Paylaşımları Düzenleme Özelliği Geliyor: İşte İlk Ekran Görüntüsü! 1

Sızdırılan ekran görüntüsü, paylaşımla ilgili seçeneklerin bulunduğu menüye “Edit” seçeneği ekleneceğini gözler önüne seriyor. Bu seçeneğe dokunan kullanıcı, Threads’teki paylaşımı üzerinde değişiklik yapabilecek. Ancak burada önemli bir kısıtlama söz konusu. Paluzzi, düzenleme işlevinin sadece 5 dakikalığına geçerli olacağını söylüyor. Kullanıcı, paylaşım üzerinde düzenleme yapmak isterse, sadece ilk 5 dakika için zamanı olacak. Bu sürenin yeterli olduğunu söylemek mümkün.

Bu arada; Threads’in düzenleme özelliğinin büyük bir sürpriz olmadığını söyleyelim. Instagram patronu Adam Mosseri, geçmişte yaptığı açıklamalarda paylaşım düzenleme butonunun kullanıcılara sunulacak özellikler arasında bulunacağını söylemişti. Sızdırılan ekran görüntüsü, bu yeni özelliğe öncelik verildiğinin açık bir göstergesi. Son olarak; Threads’in düzenleme özelliğinin ne zaman kullanıma sunulacağının bilinmediğini söyleyelim.

Kaynak:  Webtekno

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar