Pazartesi, Mayıs 27, 2024
Ana SayfaMobilAndroid'den iPhone'a çapraz pil paylaşımı artık gerçek!

Android’den iPhone’a çapraz pil paylaşımı artık gerçek!

Uzun yıllar boyunca Android ve iPhone kullanıcıları ortasındaki mani, iPhone 15 serisinin USB-C’yi benimsemesiyle biraz daha alçaldı. Bu, artık her iki akıllı telefonun da pil gücünü paylaşabileceği manasına geliyor. Android kullanıcılarının yaklaşık 2015’ten beri sahip olduğu bu özellik, iPhone’larda yeni bir adım.

Daha evvel, iPhone’lar Android telefonlara güç verebilirken, aksisi mümkün değildi. Lakin iPhone 15 serisi bu durumu değiştirdi. PetaPixel tarafından yapılan bir test, bir iPhone 15’in Google Pixel Fold ile bir USB-C kablosu üzerinden pilini paylaşabileceğini doğruladı.

Android’den iPhone’a çapraz pil paylaşımı artık gerçek!

Peki bu neden kıymetli? Öncelikle, akıllı telefon taşımanın pratikliğini artırıyor. Telefonunuz artık öteki aygıtları şarj edebilen taşınabilir bir pil bankası olarak da iş görüyor. Bu, öbür bir telefon yahut akıllı saatler üzere aksesuarlar için epey kullanışlı. Android telefonlarda “bağlı aygıtı şarj et” seçeneği bulunarak süreci daha da kolay hale getiriyor.

Yanınızda taşımak için Nomad üzere şirketler anahtarlık boyutunda USB-C kablolari sunuyor. Bu, aygıtlar ortasında güç paylaşımını daha da kolaylaştırıyor.

Android ve iPhone kullanıcılarının, pil gücü üzere temel ve hayati bir şeyi paylaşabilmesi, taşınabilir teknoloji dünyasında daha birleştirici bir yaklaşımın birinci adımı olabilir. Gelecekte daha fazla platformlar ortası etkileşim kapıları açılabilir.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar