Salı, Haziran 25, 2024
Ana SayfaSosyal MedyaTikTok ödeme yapmak için kesenin ağzını açıyor

TikTok ödeme yapmak için kesenin ağzını açıyor

Platform, Effect Creator Rewards fonu aracılığıyla, TikTok’un Effect House aracını kullanarak yaygın olarak kullanılan artırılmış gerçeklik efektleri yaratanlara ödeme yapacak.

Başlangıçta, fon sırf birkaç ülkede mevcut olacak. TikTok, TechCrunch’a uygun bölgelerin şimdilik sırf ABD, İngiltere, Fransa, Almanya, İtalya ve İspanya olduğunu doğruladı.

6 milyon dolarlık fondan yapılan ödemeler iştirake dayalı lakin içerik oluşturucuların onlardan para kazanmaya hak kazanması için başlangıçta tesirlerin epey yüksek bir eşiğe ulaşması gerekecek. Şimdilik, içerik oluşturucular yayınlandıktan sonraki 90 gün içinde 500.000 eşsiz görüntüde kullanılan her efekt için 700 ABD doları kazanacak. Tıpkı müddet içinde efektle yayınlanan her 100.000 görüntü için içerik oluşturucu 140 ABD doları kazanacak. Bu, nispeten küçük bir ödeme için ulaşılması gereken yüksek bir çıta.

TikTok ödeme yapmak için kesenin ağzını açıyor

TikTok’un 1 milyar dolarlık içerik oluşturucu fonu üzere içerik oluşturucuları ödüllendirmek için tasarlanmış diğer programları olsa da, platform için içerik üretenler düşük ödemelerden şikayet ediyor. Geçen yılın başlarında Hank Green, TikTok’ta her 1.000 görüntüleme için yaklaşık 2,5 sent kazandığını açıklamıştı. YouTube megastarı Mr. Beast dahil olmak üzere başka önde gelen içerik oluşturucular da değersiz TikTok çıkarlarının ispatlarını yayınladı.

Görünüşe nazaran bu şikayetleri ele alan TikTok, yakın vakitte Yaratıcılık Programı isimli bir teşebbüsle içerik oluşturucu fonunu elden geçirdi. TikTok, emelin içerik oluşturuculara “nitelikli görüntü görüntülemeleri için daha yüksek ortalama brüt gelir” sunmak olduğunu söyledi. Program şimdilik ABD, Fransa ve Brezilya’da mevcut.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar