Pazar, Nisan 21, 2024
Ana SayfaMobilApple, üretime başlıyor: iPhone 15'te stok sorunu yaşanmayabilir

Apple, üretime başlıyor: iPhone 15’te stok sorunu yaşanmayabilir

İnanç Can Çekmez: Apple, Üretime Başlıyor: Iphone 15'Te Stok Sorunu Yaşanmayabilir 1 iPhone 14 serisinde tedarik kısıtlamalarından büyük ölçüde etkilendi. Tatil dönemi vaktinde bilhassa iPhone 14 Pro modelleri güç bulundu. Apple, iPhone 15 serisinde bunu tekrarlamak istemiyor. iPhone 15 ekran panellerinin üretimine Haziran ayında başlanacak.

iPhone 15 ekran panelleri Haziran ayında üretilmeye başlanacak

DCC analisti Ross Young, iPhone 15 ekran panellerinin üretiminin Haziran ayında başlayacağını söylüyor. Analiste nazaran, hem iPhone 15 hem de iPhone 15 Pro, birebir anda piyasada olacak ve bulunabilir olacak.

Apple’ın dinamik ada olarak isimlendirdiği yeni çentik tarzı, bu sene sadece Pro modellerde değil, tüm modellerde olacak. iPhone 15 Pro ve 15 Pro Max’in ekran boyutu mevcut kuşak ile birebir olacak lakin daha ince çerçeveler göreceğiz. 120Hz ProMotion ekran üzere kimi özellikler Pro modellere özel olmaya devam edecek.

Apple’ın iPhone 15 serisi için yeni bir tasarım üzerinde çalıştığı söyleniyor. Evvel, yeni iPhone’ların dokunsal geri bildirime sahip yeni katı hal ses düğmeleri ile birlikte sessize alma anahtarının yerini alacak yeni aksiyon düğmesine sahip olacağı ortaya atılmıştı. Sonradan tedarik meseleleri nedeniyle Apple’ın klasik ses tuşlarını kullanmaya devam edeceği söylendi.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar