Pazartesi, Aralık 11, 2023
Ana SayfaSosyal MedyaTikTok'a Lensa Benzeri Yapay Zeka Geliyor

TikTok’a Lensa Benzeri Yapay Zeka Geliyor

Son yılların en popüler sosyal ağlarından TikTok’un yeni bir özellik üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Edinilen bilgilere göre platform, yapay zeka destekli bir araç ile kullanıcıların avatar oluşturmalarına imkan tanıyacak. Tersine mühendislik çalışmalarıyla sosyal ağlara gelecek yenilikleri önceden tespit eden Matt Navarra tarafından keşfedilen özellik, kullanıcı deneyimini hayli değiştirecek gibi görünüyor.

2022 yılının sonlarına doğru Lensa isimli bir yapay zeka aracı yayınlandı. Bu yapay zeka, kullanıcıların fotoğraflarını avatarlara dönüştürüyor, ortaya eşsiz görüntüler çıkarıyordu. O dönemler hemen herkes, Lensa ile avatar oluşturdu. İşte TikTok’un üzerinde çalıştığı yeni araç da tam olarak buna benziyor. Üstelik bu özellik, oldukça basit bir kullanıma sahip olacak.

TikTok’un yeni özelliği, işte böyle avatarlar oluşturacak:

Ulaş Utku Bozdoğan: Tiktok'A Lensa Benzeri Yapay Zeka Geliyor 1

TikTok’un yapay zeka destekli avatar oluşturma özelliğini kullanabilmek için, en az 3 en fazla 10 fotoğraf yüklemesi yapılacak. Daha sonra da 5 farklı stil seçilecek. Dakikalar içerisinde oluşturulacak 30 avatardan bir tanesi, doğrudan TikTok’ta profil fotoğrafı olarak kullanılabilecek. Ayrıca avatarlar için tek tek veya toplu indirme imkanı da sunulacak. Böylelikle TikTok’ta oluşturulan bir avatar, farklı bir platformda kullanılabilecek. Ancak her TikTok kullanıcısı, bu yapay zekayı günde sadece 1 kez kullanabilecek.

TikTok, zaman zaman kullanıcı verileriyle ilgili tartışmaların odak noktasına oturabiliyor. Navarra’nın açıklamasına göre TikTok, yapay zeka aracına yüklenen fotoğrafların, avatarlar oluşturulduktan sonra silineceğini söylüyor. Ancak buna inanıp inanmamak tamamen kullanıcıların tercihinde olan bir durum. Son olarak, bu özelliğin ne zaman kullanıma sunulacağına ilişkin hiçbir açıklama olmadığını belirtelim.

Lensa ile ilgili detaylı bilgi için sizi aşağıdaki içeriğimize bekliyoruz

Lensa benzeri uygulama arayanlara tavsiyeler:

Kaynak:  Webtekno

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar