Pazar, Aralık 10, 2023
Ana SayfaSosyal MedyaTikTok'tan para kazanmak isteyenler için müjdeli haber geldi

TikTok’tan para kazanmak isteyenler için müjdeli haber geldi

TikTok, uygulamanın popülerliğinden yararlanmak ve izleyicilerini tüketicilere dönüştürmek gayesiyle e-ticaret eserini piyasaya sürüyor. Yakın vakitte yayınlanan bir blog gönderisinde şirket, kullanıcılar, içerik oluşturucular ve işletmelere yönelik bir dizi özellik içeren TikTok Shop’u duyurdu.

TikTok Shop, işletmelerin eserlerini sergilemeleri için bir “Mağaza Sekmesi”, içerik oluşturucuların kurul kazanmasına imkan tanıyan kullanıcıların akışlarına yerleştirilen iştirak görüntüleri ve işletmeler için alışveriş reklamları içeriyor. TikTok ayrıyeten kayıtlı satıcılar için depolama ve nakliyeyi kolaylaştıracak “Fulfilled by TikTok” isimli kendi lojistik kolunu da başlatıyor.

The New York Times’a verdiği röportajda TikTok yöneticisi Nico Le Bourgeois, TikTok Shop’un 200.000’den fazla kayıtlı satıcıya sahip olduğunu ve 100.000’den fazla içerik oluşturucunun halihazırda canlı yayın alışveriş düğmelerine erişebildiğini söyledi. Bourgeois, şirketin bölümü sarsma planlarını tartışmaya devam etti.

TikTok’tan para kazanmak isteyenler için müjdeli haber geldi

TikTok Shop, Asya’da bulunan kardeş uygulaması Douyin’in emsal ve son derece başarılı bir özelliğine dayanıyor. #TikTokMadeMeBuyIt üzere hashtag’lerin TikTok’ta eser keşfini körüklediğine kuşku yok lakin canlı alışveriş şimdi tam olarak başlamadı. Elbette TikTok, e-ticarete geçiş yapmaya çalışan birinci toplumsal medya uygulaması değil. Meta bunu yıllardır Facebook ve Instagram’da deniyor. Pinterest tıpkı vakitte kullanıcılarına gördüklerine nazaran daha kolay ve daha süratli bir yol sunarak e-ticaret sularında da ilerliyor. Lakin bu eforlar şimdi artmadı.

Şu an itibariyle Shop Sekmesi TikTok kullanıcılarının %40’ının kullanımına sunulmuş durumda. Özellik kademeli olarak kullanıma açılacak ve ekim ayı başlarında tüm kullanıcıların kullanımına sunulacak.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar