Çarşamba, Haziran 26, 2024
Ana SayfaOtomobilTogg, Almanya'da Satış Yapmaya Hazırlanıyor! İş İlanları Açıldı

Togg, Almanya’da Satış Yapmaya Hazırlanıyor! İş İlanları Açıldı

Togg, T10X modelinin ülkemizdeki satışlarını hız kesmeden devam ettiriyor. Şirket, geçtiğimiz ay toplam teslimat sayısının 13 bin 500’ü aştığını açıklamıştı. Aralık ve 2023’ün bitimiyle toplam teslimatın kaça ulaşacağı merak edilirken şirketten farklı bir konuda hamle geldi.

Togg, LinkedIn üzerinden Almanya’da iş ilanları açmaya başladı. Bu da yurt dışı satışları için kolların sıvandığını gösterdi.

Almanya’da 4 iş ilanı açıldı

İnanç Can Çekmez: Togg, Almanya'Da Satış Yapmaya Hazırlanıyor! İş İlanları Açıldı 1

Togg’un LinkedIn sayfası kontrol edildiğinde Almanya’nın Stuttgart şehrinde 4 adet iş ilanı açıldığı görüldü. Üçü 1 hafta, biri ise dört gün önce açılan iş ilanlarında, satış ve satış sonrası operasyonlar, sipariş ve dağıtım gibi alanlardan uzmanların arandığı görüldü.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı, yurt dışı satışları için 2025’i işaret etmişti

Bu iş ilanları, Togg’un yakın zamanda Almanya’da otomobil satışlarına başlayabileceğini gösterdi. Yurt dışı satışı hakkında henüz şirketten yeni bir açıklama yok. Ancak Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, yakın zamanda 2025 yılında Togg markalı otomobillerin Avrupa’da yollarda olacağını belirtmişti.

Şimdiden iş ilanı açılmaya başlaması, şirketin buradaki hamlelerine erkenden başlayıp 2024 yılında ön sipariş alabileceği anlamına geliyor olabilir. Tabii ki şu an için kesin konuşmak mümkün değil. Togg’un ne zaman yurt dışında satışa başlayacağını bekleyip göreceğiz.

Kaynak:  Webtekno

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar