Pazartesi, Ekim 2, 2023
Ana SayfaSosyal MedyaTwitter alternatifi Bluesky 1 milyon kullanıcıya ulaştı

Twitter alternatifi Bluesky 1 milyon kullanıcıya ulaştı

Kuşkusuz bu, büyük toplumsal ağlardaki kullanıcı sayısıyla karşılaştırıldığında çok küçük bir sayı lakin bugüne kadar birden fazla insanın erişemediği bir hizmet için bu büyük bir olay. X’teki dönüm noktasını açıklayan Bluesky takım üyesi Rose Wang, TechCrunch’a hizmetin uygulamasının temmuz ayında bir milyon indirmeye ulaştığını söyledi.

Ancak Bluesky’deki aksiyona katılmak isteyenlerin oturum açmak için davet kodlarını inançlı hale getirmeleri gerekiyordu ve fakat artık kâfi sayıda kişi toplumsal ağ için hesap oluşturup 1 milyon kullanıcıya ulaştığı duyurulabildi.

Twitter alternatifi Bluesky 1 milyon kullanıcıya ulaştı

Bluesky birinci olarak Twitter tarafından finanse edilen ve Twitter kurucu ortağı Jack Dorsey tarafından desteklenen merkezi olmayan bir toplumsal ağ olarak sahneye çıktı. Kapalı beta olarak piyasaya sürüldükten kısa bir mühlet sonra, kullanıcılara kendi algoritmalarını seçebilme ve böylelikle vakit çizelgelerini özelleştirebilme imkanı sunuldu. Reklamsız kalmayı sürdürmek emeliyle, kullanıcıların kimliklerini doğrulamalarının bir yolu olarak fiyatlı bir alan ismi hizmeti sunmaya başladı. Uygulamanın ne vakit halka açılacağı muhakkak değil ve denetim edildiğinde kimi kodların eBay’de hala yüzlerce dolara satıldığı görülüyor.

Öte yandan Meta, birtakım kritik özelliklerden mahrum olmasına karşın, Threads’i en başından itibaren herkesin kullanımına sunmayı seçti. Threads, temmuz ayında kullanıma sunulduktan sırf bir hafta sonra 100 milyon kullanıcıya ulaştı fakat anahtar söz arama özelliği fakat bu ayın başlarında kullanıma sunuldu.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar