Perşembe, Temmuz 18, 2024
Ana SayfaSosyal MedyaTwitter, Eski Logosunu Genel Merkezden Kaldıramadı: Polis Durdurdu!

Twitter, Eski Logosunu Genel Merkezden Kaldıramadı: Polis Durdurdu!

Milyarder iş insanı Elon Musk’ın son günlerdeki tek gündemi Twitter’ın X olarak yeniden markalaştırmak. Hal böyle olunca dört bir yandan çalışmalar sürüyor. Bu bağlamda; geçtiğimiz günlerde X’in logosu açıklandı. Ayrıca Twitter’a giren kullanıcılar, X vurgusunu daha çok görmeye başladılar. Tabi dijital ortamda tüm bunlar yaşanırken, Twitter’ın ABD’deki genel merkez binasında da çalışmalar devam ediyor.

Elon Musk, Twitter genel merkez binasındaki logonun kaldırılması için de harekete geçti. Çağırılan vinç ile binanın dışındaki logonun sökülmesi istendi. Ancak bu girişim, polis müdahalesi ile sonuçlandı. İşi yarıda bırakan görevliler, logoyu sökemediler. Twitter genel merkez binasında artık sadece “er” ibaresi bulunuyor. Peki ne oldu da Elon Musk ile ABD’li kolluk kuvvetleri karşı karşıya geldiler? Logo sökümü neden yarıda kaldı?

Vinç gidince, Twitter genel merkez binası böyle kaldı:

Ulaş Utku Bozdoğan: Twitter, Eski Logosunu Genel Merkezden Kaldıramadı: Polis Durdurdu! 1

Polislerin Twitter genel merkez binasına neden geldiklerine ilişkin net bir açıklama yapılmadı. Ancak San Francisco yerel basını ile kolluk kuvvetleri arasında yapılan görüşmeye göre meselenin özü, izinsiz sokak kapatmaydı. Kolluk kuvvetlerinden edinilen bilgiye göre vinç, izin almadan yolu kapatmıştı. Öte yandan; Twitter logosunun söküleceğinin mülk sahibine bildirilmediği de yine kolluk kuvvetleri tarafından yapılan açıklamalar arasında yer alıyor. 

Bu arada, Elon Musk’tan konuyla ilgili herhangi bir açıklama gelmedi. Ancak yaşanan sorunun kısa bir süre içerisinde çözülmesi bekleniyor. Elon Musk ve ekibi hem vinç için izin aldıktan hem de mülk sahibini bilgilendirdikten sonra logonun yarıda kalan söküm işlemini tamamlayacaktır. Tüm bunların sadece zaman meselesi olduğunu söyleyelim.

Twitter genel merkez binasından paylaşılan bazı görüntüler:

Kaynak:  Webtekno

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar