Pazar, Mayıs 19, 2024
Ana SayfaSosyal MedyaTwitter Gönderilerinin Neye Göre Öne Çıkarılacağı Açıklandı

Twitter Gönderilerinin Neye Göre Öne Çıkarılacağı Açıklandı

44 milyar dolar karşılığında satın aldıktan sonra Twitter’daki tek yetkili isim haline gelen milyarder iş insanı Elon Musk, platformla ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Elon Musk, bazı gönderilerin artık daha fazla ön plana çıkarılacağını söyledi.. Peki bu nasıl mümkün olacak? Gelin hep birlikte Elon Musk’ın Twitter’daki yeni planlarına yakından bakalım.

Elon Musk tarafından yapılan açıklamalara göre bir gönderinin öne çıkarılmasını belirleyen esas kriter, insanların o gönderide ne kadar uzun süre zaman geçirdikleriyle ilgili olacak. Yani beğeni veya retweet, artık daha az önemli olacak. Musk ayrıca, platforma bağlantı olarak eklenen videolar yerine yerel olarak yüklenen videoların da artık daha kıymetli hale geldiğini söyledi. Elon Musk’ın Twitter’ın yerleşik video yükleme servisiyle ilgili bir de itirafı vardı.

“Video yükleme hizmetimiz çok kötü”

Şinasi Kaya: Twitter Gönderilerinin Neye Göre Öne Çıkarılacağı Açıklandı 1

Elon Musk, Twitter’daki açıklamalarında platformun video yükleme servisinin kötü durumda olduğunu kabul etti. “Maalesef video yükleme servisimiz çok kötü!” diyen milyarder iş insanı, bununla ilgili çalışmalar sürdürdüklerini de ekledi. Musk, telefon ve dizüstü bilgisayarlar için özellikle de 10 dakikadan uzun süreli videolarda 480p çözünürlük tercih edilmesi gerektiğinin de altını çizdi.

Elon Musk tarafından yapılan itirafın yersiz olmadığını söyleyebiliriz. Twitter kullanıcıları iyi bilirler; platformda bir video izlemek gerçekten de keyif verici değildir. Yapılacak çalışmalar, Twitter’ın en büyük eksiklerinden bir tanesinin giderilmesini sağlayabilir. Eğer bu gerçek olursa, Twitter kullanıcıları öne çıkmak istedikleri zaman YouTube bağlantısı bırakmak yerine, platforma içerik yüklemesi yapabilirler.

Kaynak:  Webtekno

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar