Salı, Haziran 25, 2024
Ana SayfaSosyal MedyaTwitter’dan Seçim Öncesi Türkiye İçin Kritik Açıklama

Twitter’dan Seçim Öncesi Türkiye İçin Kritik Açıklama

Tüm dünyanın en önemli iletişim platformu olan Twitter, özellikle büyük çoğunluğu ilgilendiren kritik olaylarda muazzam bir haberleşme ağı kurulmasını sağlıyor. Bunun en büyük örneğini deprem zamanı görmüştük. Ancak o dönem dezenformasyon sebebiyle erişime kapatılmış ve gerçekten yardım ağı kuran insanların eli kolu bağlanmıştı.

14 Mayıs Pazar günü de bildiğiniz üzere ülkemiz seçime gidiyor, yani kritik bir ortam ve Twitter da ülke gündeminde büyük rol oynayan bir unsur. Bunun üzerine Twitter, resmi hesaplarından birinde yaptığı açıklamada Türkiye özelinde ‘bazı içeriklere’ erişim engeli getirildiğini duyurdu.

Twitter’ın Türkiye’de ‘erişime açık’ kalabilmesi adına bazı içeriklere ‘erişim engeli’ getirildi

Twitter’a iletilen erişim engellenmesine yönelik mahkeme kararları uyarınca ve Twitter’ın Türkiye’de kullanıma açık kalmasını sağlamak amacıyla, Türkiye’de bazı içeriklerin erişimine engelleme getirdik.

Politikalarımız çerçevesinde ilgili hesap sahiplerini bu işlemler hakkında bilgilendirdik. Engellenen içerikler dünyanın geri kalanında erişilir olmaya devam edecektir.

Duyurularını bir İngilizce bir de Türkçe olarak yapan resmi Twitter Küresel Devlet İşleri hesabı, yukarıdaki gönderilerde de okuyabileceğiniz gibi bugünden itibaren Twitter’ın Türkiye’de erişime açık kalabilmesi adına sadece ülkemiz ile sınırlı kalacak şekilde bazı içeriklere erişim engeli getirildiğini duyurdu.

Yetkililerin bahsettiği ‘bazı içerikler’ hangi görüşü savunuyor veya kimi hedef alıyor bilinmiyor zira hiçbir bilgi verilmedi. Ancak ilgili hesap sahipleri bilgilendirilmiş. Saatler ilerledikçe muhtemelen Twitter üzerinde bu olayın yansımalarına şahit olacağız.

Engellenen içeriklerin dünyanın geri kalanında erişilir olmaya devam etmesi demek, bu içeriklere VPN vasıtasıyla ulaşılabilir demek oluyor. Dijital haberleşme adına gerçekten enteresan bir gün, detaylar geldikçe sizlerle paylaşacağız.

Kaynak:  Webtekno

RELATED ARTICLES

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar