Pazar, Aralık 3, 2023
Ana SayfaSosyal MedyaTwitter'ın marka güvenliği ve reklam kalitesi lideri da şirketten ayrıldı

Twitter’ın marka güvenliği ve reklam kalitesi lideri da şirketten ayrıldı

Wall Street Journal’ın haberine nazaran, Twitter’ın marka güvenliği ve reklam kalitesinden sorumlu olan A.J. Brown cuma günü şirketten ayrılma kararı aldı. Brown’ın, Twitter’ın reklamverenlerin reklamlarını yerleştirmeleri için inançlı bir yer olmasını sağlamaktan sorumlu olduğu bildirildi. Brown, neden şirketten ayrılmaya karar verdiğine dair resmi bir sebep belirtmedi.

Elon Musk devraldığından beri Twitter, reklamverenleri platformda tutmak için büyük bir çaba ediyor. Bu yılın başlarında, şirketin en düzgün reklamverenlerinden 500’den fazlasının platformdaki harcamalarını durdurduğu bildirildi. O vakitler Twitter’ın sahibi Elon Musk, şirketin yıl içinde ziyanı karşılamayı planladığını söylemişti.

Twitter’ın marka güvenliği ve reklam kalitesi lideri da şirketten ayrıldı

Platformun geleceği hakkında kaygıları olan yalnızca reklamverenler değil. Birtakım markalar ve kullanıcılar, Musk’ın platformda içerik kontrolünü nasıl ele aldığına ait kaygılar nedeniyle nihayetinde Twitter’ı terk etmeye karar verdiler.

Ayrılış, yeni CEO Linda Yaccarino’yu farklı bir noktada bırakıyor. Daha evvel NBCUniversal’da reklam satışlarından sorumlu olan Yacacarino, geçmişte marka güvenliğinin reklamverenler için en değerli öncelik olduğunu söylemişti. Reklamcılığın Twitter’ın ana para kazanma yolu olduğu göz önüne alındığında, bu durumu nasıl ele aldığını görmek değişik olacak.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar