Salı, Mayıs 21, 2024
Ana SayfaMobilUygulama İçi Alışveriş Hizmeti Amazon Anywhere Duyuruldu

Uygulama İçi Alışveriş Hizmeti Amazon Anywhere Duyuruldu

Dünyanın en büyük e-ticaret platformlarından Amazon, internet alışverişlerine boyut atlatacak yeni bir sistem duyurdu. Amazon Anywhere olarak isimlendirilen bu sistem, bir uygulama içerisindeyken ürün satın alabilmenize imkan tanıyor. Amazon Anywhere ile oyun oynarken ya da başka bir uygulamada takılırken, hiçbir yere yönlendirilmeden alışveriş yapmak mümkün olacak.

Belki hatırlayan okurlarımız vardır; Amazon’un bundan kısa bir süre önce Pinterest ile bir iş birliği yaptığından ve bu iş birliği kapsamında uygulama içindeyken alışveriş yapılabileceğinden bahsetmiştik. İşte Amazon Anywhere, tam olarak aynı amaca hizmet ediyor. Şu an için sadece Peridot isimli bir oyunda bulunan Amazon Anywhere, ilerleyen dönemlerde belki de tüm mobil uygulamalarda karşımıza çıkabilir.

Amazon Anywhere tanıtım videosu

Yukarıdaki tanıtım videosunda da görebileceğiniz üzere Amazon Anywhere, çevrimiçi alışverişe yeni bir bakış açısı getiriyor. Söz konusu hizmet, alışveriş çılgınlığını ciddi şekilde artırabilir. Örneğin PUBG Mobile oynuyorsunuz. Oyun içinde karakter kostümleri arasında dolaşırken bir anda gerçek PUBG ürünleri karşınıza çıkıyor ve tek tuşla satın alma imkanına sahip oluyorsunuz. Şüphesiz ki bu durum, ürünü satın alma ihtimalinizi ciddi şekilde artırmış olacak.

Amazon hesabınızı uygulamaya bağlamanız yeterli olacak

Meral Erden: Uygulama İçi Alışveriş Hizmeti Amazon Anywhere Duyuruldu 1

Amazon kullanıcıları, bir kredi kartı ve adres bilgisini Amazon hesabına tanımladıktan sonra alışveriş için çok da vakit harcamazlar. Amazon Anywhere, bu durumu daha da avantajlı bir hale getirecek. Öyle ki Peridot’a Amazon’daki hesabını bağlayan bir kullanıcı, Peridot uygulamasını terk etmeden alışveriş yapabilecek. Ürünü seçip satın alma işlemini tamamlayan kullanıcı, sonraki aşamada Amazon’u kullanarak, siparişinin durumuyla ilgili bilgi sahibi de olabilecek.

Amazon Anywhere şimdilik bir uygulama için kullanılabiliyor olsa da kapsamının genişleyeceği aşikar. Bugüne kadar mobil uygulamalarda sadece ürün reklamları görüyorduk. Ancak an itibarıyla uygulama içinden alışverişler de yapabileceğiz. Bu durum, e-ticaret ve dijital reklamcılık sektörünün hangi noktaya doğru evrilmeye başladığının açık bir göstergesi.

Kaynak:  Webtekno

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar