Perşembe, Şubat 29, 2024
Ana SayfaOyunValve'den Apple sahiplerine makûs haber! Umurumuzda değilsiniz!

Valve’den Apple sahiplerine makûs haber! Umurumuzda değilsiniz!

Oyunun selefi Counter-Strike: Küresel Offensive (CS:GO) bu makinelerde çalışıyordu lakin şirket, yenilenen başlığın “CS tarihindeki en büyük teknik sıçramayı temsil etmesinden” bu yana bu platformlardaki kullanıcıların talihinin yaver gittiğini söyledi.

MacOS’a ek olarak, “DirectX 9 ve 32 bit işletim sistemleri dahil” eski donanımlar da kullanımdan kaldırılıyor. Valve, vazgeçmeyi teknolojik gelişmelere dayalı “zor bir karar” olarak nitelendirdi. Şirket, bu platformlardaki kullanıcıların bir ortaya getirildiğinde faal CS:GO oyuncularının yüzde birinden daha azını temsil ettiğini belirtiyor; bu da oyun devinin bu platformlara yönelik eski takviyesi maliyet açısından şuurlu bir hareket olarak görmediğini gösteriyor.

Valve’den Apple sahiplerine makûs haber! Umurumuzda değilsiniz!

Valve, oyuncuları başka abonelerle eşleştirirken çeşitli bonuslar kazanan isteğe bağlı 15 dolarlık bir takviye olan Prime Status Yükseltmesini satın alan sistemlerdeki uygun oyunculara geri ödeme sunacak. Lakin ikazlar var. Mac kullanıcıları paralarını lakin 22 Mart ile 27 Eylül ortasında “CS:GO oyun müddetlerinin birçoklarının macOS’ta olması” durumunda geri alabilecekler. Bu ortada DirectX 9 ve 32-bit Windows kullanıcılarının bu tarihler ortasında Steam’den Prime Status Yükseltmesini satın almış olması gerekiyor.

Valve sırf 1 Aralık’a kadar geri ödeme sunacak. Ayrıyeten şirket, CD anahtarlarının, ikram satın almaların ve yasaklı hesapların uygun olmadığını belirtiyor.

Valve, aylarca süren heyecanın akabinde eylül ayı sonlarında Counter-Strike 2’yi piyasaya sürdü. Muazzam güncelleme, gelişmiş grafikler, yükseltilmiş haritalar ve daha inandırıcı duman sunuyor. Daha inandırıcı aydınlatma, daha keskin dokular ve güncellenmiş geometri için Valve’ın şirket içi Source 2 motorunu kullanıyor. CS2, Steam’de CS:GO’nun yerini aldı.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar