Pazartesi, Şubat 26, 2024
Ana SayfaSosyal MedyaTikTok ödemelerde formül değişikliğine gidiyor

TikTok ödemelerde formül değişikliğine gidiyor

Effect Creator Rewards programı birinci olarak mayıs ayında, efekt ve filtre yaratıcılarına ödenecek yaklaşık 6 milyon dolarlık bir bütçeyle duyurulmuştu. Programın lansmanından evvel yaratıcılar, platformun muvaffakiyetinin ayrılmaz bir kesimi olmasına karşın, aslında çok az ödül karşılığında yahut hiç ödül almadan filtreler, küçük oyunlar ve daha fazlasını yapıyordu. İçerik oluşturucuların daha evvel filtrelerini en az 500.000 görüntüde kullanmaları gerekiyordu. Bu eşik artık düşürüldü ve içerik oluşturucuların platformda sırf beş filtre yayınlaması ve bunlardan en az üçünün 1.000 videoda kullanılması gerekiyor. Bu, programın daha küçük yaratıcılara açılmasını sağlayabilir.

Program coğrafi olarak da genişleyecek. Brezilya, Avustralya, Kanada, Finlandiya, Endonezya, İrlanda, Japonya, Kore, Malezya, Hollanda, Filipinler, Polonya, Birleşik Arap Emirlikleri ve Vietnam’daki içerik üreticiler artık bu kampanyaya katılabilir.

TikTok ödemelerde metot değişikliğine gidiyor

Bu, daha fazla kapsayıcılığa gerçek atılmış bir adım olsa da, programın ne vakit dünya çapında açılabileceğine dair bir gösterge yok.

TikTok, ödemelerde yeni bir yaklaşım benimseyeceğini duyurmaya devam etti. Yeni kurallara nazaran ödeme oranı artık tüm yaratıcılar için sabit fiyat yerine değişken olacak. TikTok, her içerik oluşturucunun alacağı ödemenin “videonun oluşturulduğu bölge” üzere birkaç şeye bağlı olacağını söylüyor. Şu an itibariyle bunun yaratıcılar için âlâ mi yoksa makûs bir şey mi olacağı belirsizliğini koruyor. Şayet TikTok lokal hayat masraflarını hesaba katarsa, ABD’deki yaratıcıların orantılı olarak 6 milyon dolarlık fondan daha büyük bir ölçüsü cebe indirdiğini görebiliriz. Gelişmekte olan ülkelerdekiler de tıpkı çabayı gösteriyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar