Perşembe, Temmuz 18, 2024
Ana SayfaMobilVivo, dünyanın birinci yuvarlanabilir ekranlı telefonunu geliştiriyor

Vivo, dünyanın birinci yuvarlanabilir ekranlı telefonunu geliştiriyor

Çinli teknoloji devleri vivo ve Transsion, akıllı telefon sanayisini yine şekillendirme yarışında savlı adımlar atıyor. Kelam konusu şirketler, dünyanın birinci akar ekranlı (yuvarlanabilir) akıllı telefonunu piyasaya sürme amacıyla hareket ediyor. Kesim uzmanlarına nazaran, yeni modelin önümüzdeki yılın sonuna kadar tanıtılması bekleniyor.

Transsion, bu alandaki maksatlarını açıkça lisana getiriyor ve hatta geçtiğimiz Eylül ayında Techno Phantom Ultimate ile akar ekran vizyonunu sergiliyor. Bu konsept telefon, 6,55 inçten 7,11 inçe sadece yaklaşık 1,3 saniyede sıkıntısız bir halde geçiş yapabilen bir ekrana sahip. Lakin problem yalnızca boyut değil; bu ekran, 2296×1596 piksel çözünürlük, 388 PPI sertlik ve tam DCI-P3 renk gamını kapsama vaadi ile de dikkat çekiyor. Ayrıyeten, bildirimler için tasarlanmış art taraftaki küçük ekran ve kullanıcıların aygıtı inançlı bir halde tutmalarını sağlayan akla yatkın tasarlanmış bir kaymaz art kapak da ilgi cazibeli özellikler ortasında.

Vivo, dünyanın birinci yuvarlanabilir ekranlı telefonunu geliştiriyor

Peki, bu son teknoloji paneller nereden geliyor? Şimdi bir belirsizlik bulunsa da, vivo’nun bu panelleri, dal önderleri BOE yahut Samsung Display’den temin ediyor olabileceği istikametinde işaretler bulunuyor. Sanayi uzmanları, BOE’nin bu teşebbüste daha istekli bir iştirakçi olabileceğini öne sürüyor.

Akar ekran teknolojisi, muhtemelen Samsung’un katlanabilir telefon piyasasındaki muvaffakiyetlerini aşma gayretlerinin bir sonucu olabilir. Samsung, bilhassa Galaxy Fold serisi ile katlanabilir bölümde kendini sağlam bir formda pozisyonlandırmış durumda. Royole, “FlexPai” ile dünyanın birinci katlanabilir akıllı telefonunu tanıtsa da, Samsung’un Galaxy Fold modeli konsepti popülerleştiren model oldu.

Çinli akıllı telefon üreticileri, giderek daha zorlayıcı hale gelen bir sanayide kendi yerlerini belirlemek emeliyle akar ekranlara odaklanıyor olabilirler. Samsung da 2025 yılında tanıtılması beklenen akar aygıtları keşfediyor, lakin şimdilik ana odağı katlanabilirler üzerinde.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar