Perşembe, Temmuz 18, 2024
Ana SayfaMobilVivo sessiz sedasız iki yeni bütçe dostu akıllı telefonunu piyasaya sürdü

Vivo sessiz sedasız iki yeni bütçe dostu akıllı telefonunu piyasaya sürdü

Vivo, Çin pazarında sessiz sedasız iki yeni bütçe dostu akıllı telefon modelini tanıttı. Resmi isimleri Vivo Y78 (t1) ve Vivo Y78m (t1) olan bu yeni modeller, Vivo’nun t1 serisi telefonlarıyla tıpkı temel özelliklere sahip olmakla birlikte, farklı bir yonga setine konut sahipliği yapıyorlar. Tarihî olarak bu aygıtlar, yepyeni modellerine nazaran daha düşük performanslı yonga setleri ile piyasaya sürüldü ve bu, yeni eserler için de geçerli.

Vivo Y78 ve Vivo Y78m modelleri, birinci olarak sırasıyla Mayıs ve Ağustos aylarında Çin’de piyasaya sürüldü. İki aygıt da renk seçenekleri dışında birebir özellikleri taşıyor ve tıpkı fiyat etiketine sahipler. Y78m modeli yalnızca 12GB RAM ve 256GB depolama ile satışa sunulurken, Y78 modeli 8GB + 128GB ve 8GB + 256GB olmak üzere iki farklı versiyon ile tüketiciyle buluşuyor.

Vivo sessiz sedasız iki yeni bütçe dostu akıllı telefonunu piyasaya sürdü

Ancak birkaç ay sonra marka, bu telefonların t1 sürümünü piyasaya sürdü. Yeni modeller, tekrar birbirinin birebiri özelliklere sahip ve yalnızca 12GB + 256GB bellek konfigürasyonu ile geliyorlar, fiyatları ise 1.999¥ (274$). Yeni modeller yepyeni modellere kıyasla daha düşük özelliklerle geliyor. Yepyeni Vivo Y78 ve Y78m modelleri, evvelki ismiyle Dimensity 930 olarak bilinen MediaTek Dimensity 7020 yonga seti ile çalışırken; yeni Vivo Y78 (t1) ve Vivo Y78m (t1) modelleri daha eski ve daha az güçlü MediaTek Dimensity 6020 (Dimensity 700 olarak da bilinir) yonga setini barındırıyor. Ek olarak, Vivo bu yeni modellerde ekran yenileme suratını standart 60Hz’e indirgemiştir.

Öyle ki, t1 sürümlerinden kaçınmak daha yeterli olabilir. Fakat yepyeni modeller bulunabilir durumda değil zira Vivo Y78m stoklarda yok ve Vivo Y78, alınabilir durumda olmasına karşın, markanın bu modeli tekrar stoğa ekleme mümkünlüğü düşük.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar