Cumartesi, Aralık 2, 2023
Ana SayfaMobilVivo X Fold daha az katlama izi bırakıyor

Vivo X Fold daha az katlama izi bırakıyor

Ulaş Utku Bozdoğan: Vivo X Fold Daha Az Katlama Izi Bırakıyor 1

Vivo markasının geçtiğimiz haftalarda resmiyet kazandırdığı Vivo X Fold katlanabilir akıllı telefon modeli özellikle ekran tarafındaki işçiliği ile dikkat çekmişti. Vivo özel teknolojiler ile katlama izlerini yok etmeyi amaçlıyordu. 

Vivo X Fold ekranı neler sunuyor?

Vivo X Fold telefonda oluşan katlama izlerini en aza indirmek amacıyla zirkonyum alaşımından imal bir orta plakaya yer vermiş. Bu plaka ekran açıldığında yukarı doğru yükselerek bir düzlem oluşturuyor. 

vivo X Note: Dev ekranlı amiral gemisi

1 hf. önce eklendi

Firma her ne kadar katlama izi oluşmadığını belirtse de ilk karşılaştırmalarda belirli bir oranda katlama izi göze çarpıyor. Galaxy Z Fold 3 ile karşılaştırıldığında ise çok daha başarılı olduğu ifade ediliyor. 

Kardeş firma Oppo’nun piyasaya sürdüğü Oppo Find N katlanabilir akıllı telefon modelinin ise üçü arasında katlama izini en aza indiren model olduğu da dile getiriliyor. Yine de katlanabilir akıllı telefonlarda bu izi daha uzun bir süre görecek gibiyiz. 
 

  • Anasayfa
  • Mobil Teknolojiler
  • Cep Telefonları Haberleri
  • Vivo X Fold ekranı ne kadar iyi?

Kaynak:  Donanimhaber

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar