Cumartesi, Aralık 9, 2023
Ana SayfaMobilVivo Y27, lansmandan evvel görüldü

Vivo Y27, lansmandan evvel görüldü

Temmuz ayında Vivo Y27 4G, küresel pazarda Malezya ile tanıtıldı. Artık marka, Y27 serisinde yeni bir aygıt olan Vivo Y27s üzerinde çalışıyor. Lansmandan evvel TKDN sertifikasyon veritabanında görüldü. Bu sertifikasyon, V2310 model numaralı aygıtın (Vivo Y27s) 4G ilişki özelliğine sahip olduğunu gösteriyor. Detaylı özellikler şimdi açıklanmadı lakin bu sertifikasyon, Y27s’nin yakında Endonezya’da piyasaya sürüleceğini öne sürüyor. Daha evvel Y27s, Bluetooth 5.0 takviyesini doğrulayan Bluetooth SIG veritabanında görüldü.

Vivo Y27 (4G) modeline bakacak olursak; aygıt 6,64 inç ekrana sahip ve ekranın üst kısmında küçük bir çentik bulunuyor. Tam HD+ çözünürlüğü ve güzel bir parlaklığa sahip. Ön kamerada 8 megapiksel, art kamera kurulumunda ise 50 megapiksel ana kamera, 2 megapiksel yardımcı kamera ve bir flaş bulunuyor.

Vivo Y27, lansmandan evvel görüldü

Teknik özelliklere odaklanacak olursak; Y27 (4G) yonga seti olarak Helio G85 ile geliyor, 6 GB RAM ve 128 GB depolama alanına sahip. Depolama alanını bir mikroSD kart ile genişletebilirsiniz. Telefonun 5.000mAh kapasiteli bir bataryası bulunuyor ve 44W süratli şarjı destekliyor. Bu özellik, yalnızca 15 dakika içinde %29 şarj sağlıyor.

Y27 (4G) modeli, Android 13 temelli FunTouch OS 13 ile çalışıyor. Temel özellikleri ortasında çift SIM takviyesi, 4G ilişkisi, Wi-Fi, Bluetooth, USB-C portu, kulaklık jakı, yan monteli parmak izi tarayıcı bulunmaktadır. Ayrıyeten, makul ölçüde su ve toza karşı direnç göstermek için IP54 sertifikasına sahip.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar