Pazar, Aralık 10, 2023
Ana SayfaOtomobilVolkswagen önemli ciddi elektrikli bisiklet kesimine giriyor

Volkswagen önemli ciddi elektrikli bisiklet kesimine giriyor

Alman otomotiv devi Volkswagen, Pon Holdings ile elektrikli bisiklet üretimi konusunda bir iştirak kurdu. Volkswagen’in e-bisiklet bölümüne girmesi, araba üreticileri ortasında e-bisiklet üretimine yönelen diğer bir marka olması açısından dikkat caziptir. Bu durum, e-mobilite eserlerinin birçok gelişmiş pazarda ne kadar değerli olduğunu bir sefer daha gösteriyor. Klâsik bisiklet markalarının neredeyse tamamı, eser gamlarına elektrikli bisikletleri ekledi.

Volkswagen’in e-bisiklet pazarındaki bu atağı, şirketin iştiraki olan Volkswagen Financial Services aracılığıyla gerçekleşti. Volkswagen, büyük bir mobilite şirketi olan Pon Holdings ile iş birliği yapıyor. İki şirket, Amerika ve Avrupa’da elektrikli bisiklet kiralama hizmetlerini genişletmeyi planlıyor. Bu kiralama hizmeti hem çalışanları hem de ticari müşterileri kapsayacak.

Bu muahede kapsamında Volkswagen Financial Services, Pon’un Bike Mobility Services (BMS) şirketindeki yüzde 49’luk hisseyi satın aldı. Pon’un bisiklet kiralama şirketi Almanya, Avusturya, Hollanda, İsveç, Belçika ve Amerika’da faaliyet gösteriyor. BMS markası, bisiklet paylaşım şirketleri ortasında sessizce kıymetli bir yer edindi.

Volkswagen önemli ciddi elektrikli bisiklet bölümüne giriyor

BMS’nin 65.000 şirketteki 600.000’den fazla çalışana bisiklet sağladığı belirtiliyor. BMS’de sunulan bisikletlerin yüzde 90’ı elektrikli bisikletlerden oluşuyor ve bu bisikletlere ilgi giderek artıyor. Bu bisikletler, 8.000’e yakın bayi ağı tarafından servis ediliyor.

Volkswagen ve Pon’un iştiraki, Amerika pazarındaki fırsatlardan yararlanmayı hedefliyor. BMS, Amerika’da birinci ofisini açtı ve kimi büyük şirketler bisiklet paylaşım modelini benimsedi. İki şirketin bu iş birliği, birinci tecrübeleri değil. Volkswagen ve Pon ortasındaki iş alakası sekiz on yıldan uzun bir müddete dayanıyor. Pon Holdings, Hollanda’da Volkswagen Kümesi’nin en büyük ithalatçısıdır.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar