Pazar, Aralık 3, 2023
Ana SayfaOtomobilVolkswagen’den sonra bir şirket daha Rusya’yı terk etti!

Volkswagen’den sonra bir şirket daha Rusya’yı terk etti!

Rusya-Ukrayna ortasındaki savaşın devam etmesi ve Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmeye devam etmesi, pek çok milletlerarası şirketin Rusya macerasını sonlandırma kararı almasına neden olmuştu. Volkswagen’in akabinde artık de Fransız lastik üreticisi Michelin, Rusya’daki faaliyetlerini sonlandırmaya karar verdi. Şirket, Rusya’daki iki lokal şirketini satarak ülkeyi büsbütün terk ettiğini duyurdu.

Michelin, araba lastikleri ve öbür lastik eserleriyle dünya genelinde tanınan bir marka olarak biliniyor. Lakin son periyotta Rusya’daki siyasi ve ekonomik belirsizlikler, şirketin Rusya’daki varlığını gözden geçirmesine ve karar almasına yol açtı. Michelin’in Rusya’daki faaliyetlerini sonlandırma kararı, Rusya-Ukrayna çatışmasının tesirlerini ve bölgedeki istikrarsızlığı yansıtıyor.

Volkswagen’den sonra bir şirket daha Rusya’yı terk etti!

Michelin’in Rusya’daki çekilme kararı, ülkedeki iki lokal şirketini satmasıyla resmiyet kazandı. Şirket, bu satışlarla birlikte Rusya pazarından büsbütün çekildiğini duyurdu. Michelin, Rusya’daki operasyonlarını sonlandırma kararı almasının gerisinde, artan politik tansiyon ve ekonomik belirsizliklerin yanı sıra, Rusya pazarındaki talep düşüşünün de tesirli olduğunu belirtti.

Rusya, otomotiv sektörü için kıymetli bir pazar olarak biliniyor. Fakat son yıllarda yaşanan siyasi ve ekonomik gelişmeler, birçok milletlerarası şirketin Rusya’daki faaliyetlerini gözden geçirmesine ve hatta çekilme kararı almasına yol açtı. Bu durum, Rusya’daki politik ve ekonomik risklerin şirketler üzerindeki tesirini gösteren bir örnek olarak bedellendiriliyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar