Cuma, Haziran 21, 2024
Ana SayfaMobilWhatsApp, Android ve iOS ortasında sohbet transferi yapmaya müsaade verecek

WhatsApp, Android ve iOS ortasında sohbet transferi yapmaya müsaade verecek

Ulaş Utku Bozdoğan: Whatsapp, Android Ve Ios Ortasında Sohbet Transferi Yapmaya Müsaade Verecek 1

Günümüzün en popüler sohbet uygulaması WhatsApp, yeni bir özelliği daha bünyesine katmaya hazırlanıyor. Aslında yıllardır kullanıcıların beklediği bir özellik olan sohbet aktarımı, sonunda uygulamaya ekleniyor.

WhatsApp’a sohbet aktarım özelliği geliyor

Bildiğiniz üzere Android ve iOS işletim sistemindeki sohbetlerin birbiri arasındaki aktarımı şimdiye kadar mümkün değildi. Android işletim sistemine sahip bir cihaz kullanan kullanıcılar iOS işletim sistemine sahip bir cihaza geçerse sohbetleri Android cihazda kalıyordu. Aynı durum iOS’dan Android’e geçen kullanıcılar için de geçerliydi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Whatsapp, Android Ve Ios Ortasında Sohbet Transferi Yapmaya Müsaade Verecek 3

Ancak WhatsApp‘ın yeni özelliği bu iki işletim sistemi arasında sohbet aktarımı yapmaya olanak tanıyacak. WhatsApp’ın iOS işletim sistemindeki 22.2.74 beta sürümünde bulunan kaynak kodları, WhatsApp’ın sohbet aktarım özelliği getirdiğini ortaya çıkardı. Bu özellik sayesinde iki cihazda da WhatsApp yüklüyken kablo veya Wi-Fi bağlantısı ile sohbet aktarımı gerçekleşecek. Yani artık eski cihazınızdaki sohbetler eski cihazınızda kalmayacak. Hangi işletim sistemine geçerseniz geçin WhatsApp sohbetleriniz aktarılabilecek.

Kaynak:  Donanimhaber

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar