Cumartesi, Aralık 2, 2023
Ana SayfaMobilWhatsApp, çoklu telefon takviyesine kavuşuyor!

WhatsApp, çoklu telefon takviyesine kavuşuyor!

Şinasi Kaya: Whatsapp, Çoklu Telefon Takviyesine Kavuşuyor! 1 Hatırlayacak olursak 2021 yılında WhatsApp, tıpkı kullanıcı hesabının birden çok aygıtta kullanılmasını sağlayan çoklu aygıt özelliğini duyurdu. Artık platformun beğeni toplayan bu özelliği, yeni yetenekler kazanıyor. Bugün yapılan duyuruda WhatsApp, tek bir WhatsApp hesabının beş farklı telefonda kullanabileceğini duyurdu.

WhatsApp, telefonlar için çoklu aygıt takviyesine kavuşuyor

Bildirilenlere nazaran WhatsApp, tıpkı WhatsApp Web, tablet ve masaüstünde olduğu üzere telefonlarda da en fazla beş aygıta kadar destek sunacak. Ek olarak bağlı her telefon, mesajlar, medya ve aramalar konusunda uçtan uca şifreleme sunacak. Ayrıyeten WhatsApp, tercih edilen ana aygıtın ”uzun bir mühlet etkin” olmadığı takdirde, tüm yardımcı aygıtlardan çıkış yapılacağını belirtiyor. 

Şinasi Kaya: Whatsapp, Çoklu Telefon Takviyesine Kavuşuyor! 3 Yeni fonksiyonelliğin WhatsApp’ın beklenen özellikleri ortasında yer aldığını belirtelim. Gerçekten kullanıcılar artık WhatsApp oturumunu kapatmadan birden fazla telefon ortasında geçiş yapabilecek. Ayrıyeten bir Whatsapp hesabıyla birden fazla telefon kullanabilecek. Yeni özellik an itibariyle kademeli olarak yayınlanmaya başladı. Önümüzdeki haftalarda ise genel kullanıma açılacak.

Ayrıca tanınan platform, çoklu aygıtlar için yeni bir doğrulama metodu de geliştiriyor. Şu anda sırf WhatsApp Web sürümünde görünen bu özellik, QR kod yerine tek seferlik bir kod üzerinden aygıt bağlantısına imkan tanıyacak. Yeni giriş prosedürünün gelecekte daha fazla platformda erişilebilir olması bekleniyor. 

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar