Cuma, Nisan 19, 2024
Ana SayfaMobilWhatsApp Durumlara Reaksiyon Verme Özelliği Geliyor

WhatsApp Durumlara Reaksiyon Verme Özelliği Geliyor

Son güncellemeleriyle yeni özellikler kazanan WhatsApp, yakında Instagram’ın en çok kullanılan özelliklerinden birine kavuşacak. Halihazırda mesajlarda emoji ile tepki verme üzerine çalışan WhatsApp, bunu durum kısmına da getirecek.

Güvenilir kaynaklardan WABetainfo’nun paylaştığı ekran görüntüsüne göre Meta’ya ait platform, tıpkı Instagram’da olduğu gibi hikayelere tepki ile yanıt verme özelliğine sahip olacak. Ancak bu yanıt seçenekleri arasında en çok kullanılan ‘alev’ emojisinin olmaması da şaşırttı.

WhatsApp Hikayeler için emoji ile tepki verme özelliği geliyor3

Ulaş Utku Bozdoğan: Whatsapp Durumlara Reaksiyon Verme Özelliği Geliyor 1

Şu anda test edilen emoji ile tepki verme özelliği, henüz resmi olarak sunulmadı. Ancak WhatsApp, muhtemelen durum ve mesajlar için test ettiği yeni özelliğini bir arada yayınlayacaktır diye tahmin ediyoruz.

Hızlı Tepkiler özelliği, durum güncellemesini görüntülerken emoji ile hızlıca yanıtlar vermenizi sağlayacak. Instagram’dan aşina oluna özellik, artık WhatsApp kullanıcılarının da emojiler ile tepki vermesini sağlayacak.

Yukarıdaki ekran görüntüsü, yeni tepki verme özelliğinin neredeyse Instagram ile tamamen aynı olduğunu gösteriyor. Şimdilik uygulamada bulunacak emojiler ise; Alkış yapan eller, kalpli gözlerle gülen yüz, sevinçten gözyaşı olan gülen yüz, Ağzı şaşkınlık içinde açık olan yüz, alkış yapan eller ve parti tepkimelerinden oluşacak. Fakat Instagram’daki alev emojisi henüz WhatsApp için görünmüyor. Bu da uygulamanın tam sürümünde kullanıcılara sunulabilir diye tahmin ediyoruz.

Sızıntıyı yapan kaynak, şu anda durumlar için test edilen özelliğin ilk olarak masaüstü sürümde denendiğini belirtti. Ancak aynı işlev, yakında iOS ve Android platformlar için de gelecektir diye umuyoruz.

Kaynak:  Webtekno

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar