Cumartesi, Aralık 2, 2023
Ana SayfaMobilWhatsApp, Güvenlik Merkezini Kullanıma Sundu - Webtekno

WhatsApp, Güvenlik Merkezini Kullanıma Sundu – Webtekno

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, tüm kullanıcıları ilgilendiren yeni bir adım attı. Şirket, kullanıcıların güvenliklerini sağlamak için yeni bir “Güvenlik Merkezi” oluşturdu. WhatsApp’ın resmi internet sitesine eklenen merkez, kullanıcıları bilinçlendirmeyi ve siber saldırılardan korunabilmek için neler yapabileceklerini tek tek anlatıyor. Ayrıca WhatsApp’ın kullanıcı güvenliğini sağlamak için sunduğu özellikler de yine burada bulunuyor.

WhatsApp tarafından oluşturulan Güvenlik Merkezi için bir blog sayfası desek yeridir. Burada WhatsApp ekibiyle iletişime geçmiyorsunuz. Bunun yerine WhatsApp’taki özelliklerden haberdar oluyor, hesabınızı güvende tutabilmek için neler yapabileceğinize dair bilgilendirmeler görüyorsunuz. Örneğin bu sayfaya gittiğinizde iki adımlı doğrulama sisteminin ne olduğunu ve nasıl kullanıldığını görebiliyorsunuz.

WhatsApp Güvenlik Merkezi böyle görünüyor

Ulaş Utku Bozdoğan: Whatsapp, Güvenlik Merkezini Kullanıma Sundu - Webtekno 1

Az önce WhatsApp Güvenlik Merkezi ile ilgili bir örnek vermiş olsak da sitede çok daha fazla bilgi yer alıyor. Bu bağlamda; mesajların şikâyet edilmesi, hesapların engellenmesi, hesapların kullanılması ve gruplara giriş seçenekleri gibi WhatsApp güvenliğini doğrudan ilgilendiren hususlarla ilgili de tonla bilgi yer alıyor.

WhatsApp Güvenlik Merkezi sizi pek tatmin etmemiş olabilir. Ancak bunun önemli bir hizmet olduğunu belirtelim. Neticede Webtekno ekibi olarak sürekli teknolojiyle iç içeyiz. Ancak WhatsApp’taki tüm özelliklere bizim bile hâkim olmamız mümkün değil. Bunu bir de teknolojiyle arası iyi olmayan kullanıcılar açısından düşünün. Bugün hala gruplara girişler veya iki adımlı doğrulama ile ilgili bilgi sahibi olmayan belki de milyonlarca WhatsApp kullanıcısı vardır. İşte bu kullanıcılar, artık tek bir sayfa üzerinden uygulamayla ilgili daha fazla bilgi sahibi olma fırsatı yakalamış olacaklar.

WhatsApp Güvenlik Merkezi’ne buradaki bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.

Kaynak:  Webtekno

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar