Cuma, Haziran 21, 2024
Ana SayfaMobilWhatsApp, "Sohbet Kilidi" ismini verdiği yeni özelliğini duyurdu: WhatsApp Sohbet Kilidi nedir?

WhatsApp, “Sohbet Kilidi” ismini verdiği yeni özelliğini duyurdu: WhatsApp Sohbet Kilidi nedir?

WhatsApp, iletileşme uygulaması için Chat Lock (Sohbet Kilidi) isimli yeni bir saklılık özelliğini duyurdu. İsminden da iddia edilebileceği üzere bu özellik, uygulamada istediğiniz sohbet dizilerini gizleyebilen parola muhafazalı özel bir klasör sunuyor. Bu özellik, örneğin telefonunuzu süreksiz olarak diğerine verdiğinizde ve sohbetlerinizin okunmasını istemediğinizde işinize yarayabilir.

WhatsApp sohbet kilidi özelliğini kullanmak için ilgili sohbet sayfasında kullanıcının yahut kümenin ismine dokunmanız ve ardından Sohbet Kilidi seçeneğine dokunmanız gerekiyor. Tüm bilinmeyen sohbetleri içerecek parola muhafazalı klasörü WhatsApp gelen kutusu ekranının üst kısmında bulabilirsiniz. Fakat, klasörü görebilmek için öncelikle gelen kutusu ekranının üstünden aşağı çekmeniz gerekecek.

Meral Erden: Whatsapp, &Quot;Sohbet Kilidi&Quot; Ismini Verdiği Yeni Özelliğini Duyurdu: Whatsapp Sohbet Kilidi Nedir? 1

Sohbet Kilidi, şimdilik farklı bir parola gerektirmiyor ve telefonunuzun biyometrik yahut PIN üzere yerleşik kimlik doğrulamalarını kullanıyor. WhatsApp, Sohbet Kilidi özelliği için, aygıt güvenliğinden bağımsız bir klasöre özel şifre oluşturma yeteneği de dahil olmak üzere yeni güncellemeleri önümüzdeki aylarda kullanıma sunacağını söyledi. Ayrıyeten, Sohbet kilidi özelliği yardımcı aygıtlara da getirilecek.

WhatsApp’ın son vakitlerde yaptığı sohbet güncellemeleri ortasında, Android aygıtlarda ileti düzenleme özelliğinin sunulması da yer alıyor. Ayrıyeten şirket, anlık iletileşme uygulamasının Wear OS çalıştıran akıllı saatler için bir sürümünü de test ediyor. Bunların yanı sıra, uygulamadaki istenmeyen aramaları engellemek hedefiyle WhatsApp, kullanıcıların bilinmeyen arayanları belirlemesine yardımcı olacak bir özellik üzerinde Truecaller ile birlikte çalışıyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar