Cuma, Nisan 19, 2024
Ana SayfaSosyal MedyaWhatsApp, Topluluklar için çok kıymetli bir adım atıyor

WhatsApp, Topluluklar için çok kıymetli bir adım atıyor

WhatsApp, toplulukları geliştirmeye devam ediyor. Yeni bir topluluklar sekmesi arayüzünü duyurduktan sonra, WhatsApp, topluluk üyeleri için yeni bir telefon numarası saklılık özelliği yayımlıyor. Bu özellik, WhatsApp’ın iOS ve Android için en son güncellemesini yükledikten sonra kullanılabilir hale geliyor.

WhatsApp, son birkaç ayda, topluluklara katıldığınızda hesabınıza ek bir zımnilik katmanı ekleyecek yeni bir özellik üzerinde sessizce çalışmaya başladı. Bu özellik, “telefon numarası gizliliği” olarak isimlendiriliyor ve telefon numaranızın topluluğun öbür üyelerinden her vakit bilinmeyen kalmasını sağlıyor. Gerçekte, bir topluluğa katıldığınızda, topluluk iştirakçileri listesi topluluk duyuru kümesinde esasen zımnidir, fakat kullanıcılar ileti reaksiyonları üzerinden topluluk duyuru kümesiyle etkileşim kuramazlar zira bu aksiyon onların telefon numaralarını ortaya çıkarır. Bu özelliğin sayesinde, bir bildiriye reaksiyon eklerken bile telefon numarası bâtın kalacak. Bu özellik çok sonlu bir kullanıcı kümesine sunuldu ve şimdi uygulamanın en son sürümüne sahip daha fazla kullanıcıya geniş çapta sunulmaya başlandı!

WhatsApp, Topluluklar için çok kıymetli bir adım atıyor

Bu ekran imajında görebileceğiniz üzere, topluluk duyuru kümesi bilgisinde “telefon numarası gizliliği” isminde yeni bir seçenek olabilir. Özellik, kullanıcılarına telefon numaralarının sadece topluluk yöneticilerine ve onları kişi olarak kaydeden başka şahıslara görünür olduğunu bilgilendirerek bir ihtar verir. Bu özellik, telefon numaranızı gizler, böylece başka tüm iştirakçiler konuşmada tam telefon numaranızı göremez. Bu özellik sadece topluluk üyeleriyle sonludur ve topluluk yöneticisinin telefon numarası her vakit görünürdür.

Bu özellik, zımnilik açısından büyük bir avantaj sunar: kullanıcılar, bir bildiriye reaksiyon ekleyerek topluluk duyuru kümesiyle büsbütün anonim olarak etkileşime geçebilirler. Bu durumda, tam telefon numarası görünmez. Topluluk duyuru kümesindeki bildirilere reaksiyon verebilme özelliği zati kimi kullanıcılara sunulmuştur. Gelecekte, telefon numarası saklılık özelliği öteki kümelere da genişletilecektir. Ayrıyeten, telefon numarası saklı olan bir topluluk üyesiyle özel olarak bağlantı kurma durumunuz olursa, onlara telefon numaralarını sizinle paylaşmayı seçebilecekleri bir istek gönderme seçeneğiniz olacaktır.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar