Cuma, Nisan 19, 2024
Ana SayfaMobilXiaomi 14’e ilişkin yeni sızıntı, telefonun olası dizaynını ortaya çıkarttı

Xiaomi 14’e ilişkin yeni sızıntı, telefonun olası dizaynını ortaya çıkarttı

Xiaomi, bu yıl sonunda yeni Xiaomi 14 serisini piyasaya süreceğini duyurdu. Seri, standart ve pro versiyonlarını içerecek. Aygıtlar hakkında birtakım ayrıntılar sızıntılar ve dedikodular aracılığıyla ortaya çıktı. Xiaomi 14 serisi, geçtiğimiz yılın Xiaomi 13 serisinin yerini alacak üzere görünüyor. Son vakitlerde yaşanan bir gelişmeyle, Xiaomi 14’ün bir şematik çizimi sızdırıldı ve bize aygıtın nasıl görüneceği hakkında bilgi verdi.

Çinli duyumcu Digital Chat Station tarafından Weibo’daki bir gönderide paylaşılan şematik çizim, Xiaomi 14‘ün dizaynını gözler önüne seriyor. Fakat, bu çizimin son dizayna tam olarak uymayabileceğini belirtmekte yarar var.

Xiaomi 14’e ilişkin yeni sızıntı, telefonun mümkün dizaynını ortaya çıkarttı

Sızdırılan çizim, Xiaomi 14’ün ön yüzünde neredeyse çerçevesiz düz bir ekran ve merkeze hizalanmış delikli bir kamera kesiti içereceğini gösteriyor. Aygıtın art panelinde, mevcut Xiaomi 13 serisine benzeri bir sensör yerleşimiyle birlikte kare halinde bir kamera modülü bulunuyor. Fakat, Xiaomi 14’ün ana ve telefoto lenslerin kamera delikleri, evvelki modelinden daha büyük olacak. Bir ultra geniş açılı lens ve bir LED flaş ünitesi de var. Xiaomi 14‘ün dört yanında da kavisli kenarlar bulunuyor.

Sızıntı, Xiaomi 14 hakkında öteki detayları ortaya çıkarmıyor. Lakin, yakın vakitte ortaya çıkan bir sızıntı, Xiaomi 14’ün 4.860mAh’lik bir batarya ile geleceğini ve 90W süratli şarj ile 50W kablosuz şarj dayanağı sunacağını belirtiyor. Aygıtın, şimdi geliştirme etabında olan 1.33 inçlik bir sensörün yanı sıra 1 inçlik bir kamera sensörünü koruyacağı belirtiliyor. Xiaomi 14 serisinin, altında Snapdragon 8 Gen 3 yonga seti bulunacak biçimde tasarlandığı bilgisi de var.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar