Perşembe, Mayıs 30, 2024
Ana SayfaSosyal MedyaWhatsApp'a o denli bir özellik geliyor ki! Sevgiliniz çıldıracak!

WhatsApp’a o denli bir özellik geliyor ki! Sevgiliniz çıldıracak!

Bu işlev, kullanıcıların anlık mesajlaşma uygulamasında çevrimiçi olduklarında kimlerin görebileceğini seçmelerine olanak tanıyacak. Ayrıca Meta’ya ait şirketin mesajları silmek için zaman sınırını güncellediği bildiriliyor. Bu özellik, Google Play Beta programı aracılığıyla kullanılabilen Android için WhatsApp beta 2.22.15.8’de görülmüş durumda. WhatsApp‘ın ayrıca Windows beta’da tamamen işlevsel bir içerik menüsü sunduğu söyleniyor.

WhatsApp özellikleri izleyici WABetaInfo tarafından hazırlanan bir rapora göre, Meta’ya ait mesajlaşma servisi, çevrimiçi durumu belirli kişilerden gizleme yeteneğini geliştiriyor.

WhatsApp’a öyle bir özellik geliyor ki! Sevgiliniz çıldıracak!

Bu özellik kullanıma sunulduğunda, kullanıcıların çevrimiçi olduklarını kimlerin görebileceğini doğrudan WhatsApp Gizlilik Ayarları içinden seçmelerine olanak tanınacak. Bu seçeneğin geliştirilme aşamasında olduğu ve muhtemelen gelecekteki bir güncellemede kullanıma sunulacağı söyleniyor.

İlgili bir haberde, WhatsApp’ın mesajların herkes için silinmesi için öngördüğü süre sınırını güncellediği bildiriliyor. Mesajlaşma platformunun, Android için 2.22.15.8 beta ile Google Play Beta programı aracılığıyla güncellemeyi yayınladığı söyleniyor. Rapora göre WhatsApp, ‘Herkes için Sil’ özelliğinin süre sınırını mevcut bir saat, sekiz dakika ve 16 saniyelik zaman seçeneklerinden iki gün ve 12 saate uzatıyor. Daha uzun zaman dilimi, kullanıcıların yanlış gönderilen mesajları silmelerine yardımcı olacak.

WABetaInfo, çevrimiçi durumu ve zaman sınırı uzantısını gizleme özelliğine ek olarak, Windows beta’da yeniden tasarlanmış bir bağlam menüsü yayınlandığını da tespit etti. Bu özellik, Microsoft Store’dan Windows 2.2225.2.70 için en son WhatsApp beta uygulamasını yükleyen kullanıcılar tarafından kullanılabilir durumda. Rapor, yeniden tasarlanan bağlam menüsünü gösteren ve kullanıcılara sunulan kısayollar hakkında fikir veren bir ekran görüntüsü içeriyor.

Kaynak:  Teknolojioku

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar