Pazar, Şubat 25, 2024
Ana SayfaMobilWhatsApp'a Yeni Metin Tipi Seçenekleri Geliyor: Kod Blokları, Alıntılar ve Dahası...

WhatsApp’a Yeni Metin Tipi Seçenekleri Geliyor: Kod Blokları, Alıntılar ve Dahası…

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Geliştirici ekibin, gönderilen metin mesajları için yeni bir özellik üzerinde çalıştığı tespit edildi. WhatsApp’ın masaüstü beta sürümünde kısıtlı bir kullanıcı kitlesi ile test edilen yeni özellik, metinlerine biçim eklemek isteyen kullanıcıları memnun edecek gibi görünüyor.

WhatsApp’ın metin mesajları için oluşturmuş olduğu bir biçimlendirici zaten var. Bu bağlamda; yazdığınız bir metni italik, kalın, üstü çizili veya aralıklı hale getirebilirsiniz. Gelen son haberler, WhatsApp’ın bu özelliğin kapsamını genişletmek için kolları sıvadığını gözler önüne seriyor. Kullanıcılar bundan sonra maddeli metinler, alıntı metinler veya kod blokları oluşturabilecekler. 

WhatsApp’ın yeni metin biçimlendirme seçenekleri böyle görünecek

Ulaş Utku Bozdoğan: Whatsapp'A Yeni Metin Tipi Seçenekleri Geliyor: Kod Blokları, Alıntılar Ve Dahası... 1

Şu an için ortaya çıkan bilgilere göre WhatsApp’ın yeni metin biçimlendirme seçeneklerindeki “kod blokları”, bir metnin yazılım kodları için uygun olacak. Bu biçimlendirmede metin, bir çerçeve içine alınacak. “Alıntı metin” seçeneği ise herhangi bir alıntının sol kısma eklenecek çubuk ile gönderilmesini sağlayacak. Madde seçeneği ise gönderilen metindeki her satır başını bir madde olarak biçimlendirecek. 

WhatsApp cephesinden üzerinde çalışılan özellik ile ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı. Ancak bu özelliği uzun süreli bekleyeceğimizi düşünmüyoruz. Test süreci tamamlandığında, WhatsApp’ın yeni biçimlendirme seçenekleri sadece masaüstü sürüm için değil, mobil sürümler için de kullanılabilir olacaktır.

Kaynak:  Webtekno

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar