Pazar, Nisan 21, 2024
Ana SayfaSosyal MedyaWhatsApp’ın yeni özelliği tüm kullanıcılara sunuldu!

WhatsApp’ın yeni özelliği tüm kullanıcılara sunuldu!

WhatsApp, dünyanın en tanınan iletileşme uygulaması olarak kullanıcılarının hayatını kolaylaştırmak için daima olarak yeni özellikler sunmaya devam ediyor. Son güncellemeyle birlikte WhatsApp, uzun vakittir beklenen bir özelliği kullanıma sundu: bildiri düzenleme özelliği. Artık gönderdiğimiz bildirileri geri alıp düzenleme imkanına sahip olacağız. Bu yenilik, kullanıcıların kusurlu bildirileri yahut bağlantıda anlaşılmayan sözleri düzelterek daha gerçek ve net bir irtibat sağlamasına imkan tanıyacak.

WhatsApp’ın yeni özelliği tüm kullanıcılara sunuldu!

Yeni güncellemeyle birlikte ileti düzenleme özelliğini kullanmak hayli kolay. Düzenlemek istediğiniz iletinin üzerine uzunca basarak çıkan seçenekler ortasından “düzenle” seçeneğini seçmeniz kâfi olacak. Bu seçeneğe dokunduktan sonra, iletisi istediğiniz üzere tekrar kurgulayıp değiştirebileceksiniz. Böylelikle, süratli bir formda yanlış anlaşılan yahut hatalı bir mesajı düzeltebilecek ve bağlantıdaki netliği sağlayabileceksiniz.

Düzenlenen iletilerle ilgili kullanıcıların aklındaki soru işaretlerine karşılık vermek ismine, WhatsApp takımı “Düzenlendi” biçiminde bir dipnotun ileti içerisinde yer alacağını belirtti. Bu dipnot, bildirinin daha evvelki bir versiyonunun olduğunu ve üzerinde değişiklik yapıldığını gösteren değerli bir işaret olacak. Bu sayede, irtibatta güvenilirliği artırarak, karşı tarafa düzeltilen bir bildirinin gönderildiğini bildirebileceksiniz.

Mesaj düzenleme özelliği, bilhassa iş hayatında yahut küme sohbetlerinde büyük bir kolaylık sağlayacak. Anlık iletileşme uygulamalarının suratı ve pratikliği, irtibatı bazen yanlışlı yahut anlaşılmayan sözlerle sonuçlanabilecek bir ortam yaratabiliyor. Lakin bu yeni bilhassa birlikte, kullanıcılar gönderdikleri bildirileri düzeltebilecek ve gereksiz yanlış anlaşılmaların önüne geçebilecekler.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar