Cumartesi, Temmuz 20, 2024
Ana SayfaSosyal MedyaWhatsApp’ın yeni özelliği, uygulama içi alışverişleri kolaylaştırıyor

WhatsApp’ın yeni özelliği, uygulama içi alışverişleri kolaylaştırıyor

WhatsApp, iletileşme ötesine geçerek alışverişi daha da kolaylaştırmayı hedefliyor. Bu hafta, şirketin “Flows” ismini verdiği yeni bir özelliğini duyurdu. Bu özellik sayesinde, kullanıcılar bir WhatsApp sohbet penceresi içinde kalarak alışveriş yapabilecekler.

WhatsApp’ta konuşma sırasında tren bileti ya da yemek siparişi üzere eser ve hizmet satın almak mümkün olacak. İşletmeler artık kullanıcılara WhatsApp üzerinden gezinilebilecek menüler ya da formlar sunabilecek. Bu, alışverişi yalnızca birkaç tıklama ile tamamlamayı mümkün kılacak.

Bu özellik, yakın vakitte WhatsApp İş Platformu’ndaki işletmeler için kullanıma sunulacak. Hizmet, birinci olarak Hindistan’da başlatılacak. Hindistan’daki kullanıcılar, bir sepete eser ekleyebilir ve ödeme yapmak için UPI, banka kartı ya da kredi kartı üzere çeşitli ödeme usullerini kullanabilirler. WhatsApp, inançlı süreçler için Razorpay ve PayU ile paydaşlık kurdu.

WhatsApp’ın yeni özelliği, uygulama içi alışverişleri kolaylaştırıyor

Bir öteki kıymetli yenilik de “Meta Doğrulandı” isimli doğrulama özelliği. Bu özellik, işletmelerin hakikaten yasal olduğunu kanıtlaması durumunda onlara bir inanç rozeti sunacak. Doğrulanmış şirketler, özelleştirilebilir bir WhatsApp web sayfası ve çoklu aygıt dayanağı üzere avantajlardan yararlanabilecek. Fakat, bu özellik şimdi test etabında olup, İş Platformu’nda kullanıma sunulmuş değil.

Flows, sohbet etmek ve alışveriş yapmak üzere iki temel fonksiyonu birleştirerek hayatınızı daha da kolay hale getiriyor. Bu yalnızca bir kolaylık değil, birebir vakitte iletileşme için bilinen bir uygulama üzerinden iş yapma formunda büsbütün yeni bir yaklaşımı temsil ediyor.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar