Pazar, Temmuz 21, 2024
Ana SayfaSosyal MedyaX, Geçen Yıl Tanıttığı Çevreler Özelliğinin Fişini Çekiyor: İşte Kapanacağı Tarih

X, Geçen Yıl Tanıttığı Çevreler Özelliğinin Fişini Çekiyor: İşte Kapanacağı Tarih

X (Twitter), Ağustos 2022’de Türkçeye “Çevreler” olarak geçen “Circles” isimli bir özellik tanıtmıştı. Henüz Elon Musk başa geçmemişken çıkan bu özellik, kullanıcıların sadece seçtikleri kişilere özel gönderiler paylaşmasına olanak tanıyordu.

Ancak şirketin bugün platformdan yaptığı açıklama, Çevreler özelliğinin kapatılacağını gösterdi. Şirket, Çevreler hakkındaki yardım sayfasına da bu bilgiyi ekledi.

Çevreler, 31 Ekim’de kalkıyor

İnanç Can Çekmez: X, Geçen Yıl Tanıttığı Çevreler Özelliğinin Fişini Çekiyor: İşte Kapanacağı Tarih 1

Yapılan açıklamada,  “X, 31 Ekim 2023 itibarıyla Çevreler özelliğini sonlandıracak” ifadeleri kullanıldı ve ekim sonunda artık özellikten yararlanılamayacağı belirtildi. Platform, bu tarihin ardından kullanıcıların çevrelerinin göreceği gönderiler oluşturamayacağını ve yeni kişiler ekleyemeyeceğini aktardı.

X’e göre kişiler, takibi bırakarak Çevreler özelliğinden çıkarılabilecek. Platform,  bunu yapmak için aşağıdaki adımların izlenilmesi gerektiğini söylüyor.

  • Adım #1: X’e giriş yapın.
  • Adım #2: Çevrelerinizde hesaba gidin ve takibi bırakın.

Bunları yaptıktan sonra istediğiniz hesabı Çevrenizden çıkarmış olacaksınız. Çıkarılan hesaplar, Çevreler özelliğine dahil gönderilerinizi göremeyecek. Bu hesapları tekrar takip ettiğinizde Çevrenize eklenmeyeceğini de belirtelim.

Çevreler özelliğini kullananlar, bazı istenmeyen problemlerle karşılaşmıştı

İnanç Can Çekmez: X, Geçen Yıl Tanıttığı Çevreler Özelliğinin Fişini Çekiyor: İşte Kapanacağı Tarih 3

Çevreler özelliği her ne kadar kullanışlı görünse de geçmişte problemler yaşamıştı. Bazı kullanıcılar, bu özellik kapsamında atılan gönderilerin seçili kişiler dışında başkaları tarafından görüntülendiğini belirtmişti. Hatta hiç takipleşmedikleri insanların bu özel gönderileri gördüğünü söyleyenler bile vardı.

X, neden böyle bir karar aldığı konusunda bir açıklama yapmadı. Ancak son zamanlarda Çevrelere benzer bir işlevi de olan “Topluluklar” özelliğine daha çok yoğunlaşmaya başlamıştı. Bu nedenle böyle bir karar alınmış olabilir.

Kaynak:  Webtekno

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar