Cumartesi, Temmuz 20, 2024
Ana SayfaMobilWhatsApp'ın yeni zımnilik özelliği tüm istikrarları değiştirecek

WhatsApp’ın yeni zımnilik özelliği tüm istikrarları değiştirecek

Araç, rastgele bir görüşmeyi kilitlemenize müsaade vererek, onu sırf parmak izi yahut yüz taraması üzere biyometri yoluyla yahut geçerli bir parola girerek erişilebilen özel bir klasöre yerleştiriyor. Bu ayrıyeten, bildirim akışındaki kilitli sohbetlere yapılan tüm referansları otomatik olarak gizliyor.

Bir sohbeti kilitlemek hayli kolay görünüyor. Teğe bir yahut küme sohbetinin ismine dokunun ve kilitleme seçeneğini seçin. Sohbeti okumak istediğinizde şifrenizi girin yahut biyometrik taramayı tamamlayın. WhatsApp, bunun aile üyeleriyle telefon paylaşan yahut “ekstra özel bir sohbet geldiğinde öteki birinin telefonunuzu tutuyor olması” üzere bir meseleden kaçınmak isteyenler için kusursuz bir özellik olduğunu söylüyor. Araçlar ayrıyeten WhatsApp’ı büsbütün biyometrik kimlik doğrulamanın ardına kilitlemenize de müsaade veriyor.

WhatsApp’ın yeni zımnilik özelliği tüm istikrarları değiştirecek

Popüler iletileşme uygulamasının ardındaki bireyler, Sohbet Kilidi için her sohbete özel bir parola oluşturma yeteneği ve sohbetleri birden çok aygıtta kilitlemek için bir araç üzere daha fazla özellik hazırlamakla meşgul olduklarını söylüyor. Ana şirket Meta, son vakitlerde mümkün dolandırıcıları engellemek için doğrulama sistemini güçlendirdiğinden ve kaybolan bildirilerle başa çıkmak için daha fazla seçenek eklediğinden, WhatsApp’ı inançlı ve sağlam tutmaya çalışmakla fevkalâde biçimde meşgul. Sohbet Kilidi araçları artık tüm WhatsApp kullanıcılarına sunuluyor.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar