Perşembe, Temmuz 18, 2024
Ana SayfaSosyal MedyaX, “kimliğe bürünme” ile gayret etmeye çalışıyor

X, “kimliğe bürünme” ile gayret etmeye çalışıyor

İsteğe bağlı üzere görünen hizmet, ABD dahil “çok sayıda ülkede” kullanıma sunuldu lakin şimdilik Avrupa Birliği (AB), Avrupa Ekonomik Alanı (AEA) ve Birleşik Krallık’ta kullanılamıyor.

Yeni bir yardım merkezi sayfasında X, doğrulamanın “güvenlik ve emniyet amaçlı” ve “kimliğe bürünmeyi önlemek” emeliyle yapıldığını söyledi. Bu ortada kullanıcılar, kimliğin doğrulandığını gösteren görünür bir etiketin yanı sıra öncelikli takviye üzere avantajlardan da yararlanıyor ve X, ileride kimlik doğrulaması yapan kullanıcılar için Premium incelemelerini hızlandırmayı planlıyor.

X, “kimliğe bürünme” ile çaba etmeye çalışıyor

Sosyal ağ, kimlik doğrulama konusunda uzmanlaşmış İsrail merkezli bir şirket olan Au10tix ile paydaşlık kurdu. X, “kimliğimi onaylamak ve kimliğe bürünmeyi önlemek de dahil olmak üzere X‘in ilgili emniyet ve güvenlik emelleri için X ve Au10tix’in kimliğimin ve çıkarılmış biyometrik bilgiler de dahil olmak üzere imajları kullanmasına” müsaade veren bir onay formunu denetim etmenizi gerektiriyor ki  Au10tix bu çeşit bilgileri 30 güne kadar saklayabiliyor.

Elon Musk, X‘i satın aldıktan sonra doğrulama programının yenileneceğini ve rozetlerin sırf fiyatlı kullanıcılara verileceğini duyurmuştu. Lakin yeni program, kimliğe bürünme ve onay işaretlerinin dolandırıcılara ve botlara atanması üzere meseleler nedeniyle başlangıçtan itibaren meselelerle karşılaştı. Program daha sonra büyük kuruluşlara ve milyonlarca takipçisi olan kullanıcılara doğrulama işaretleri verecek formda değiştirildi.

X, doğrulanmış kuruluşlara yönelik tedbirler dışında kimlik denetimlerini kendisi gerçekleştirmez. Bu ortada Au10tix, “kısmi insan müdahalesi olmadan 8 saniyelik doğrulama” ve “küresel ölçekte sentetik dolandırıcılık kalıplarını tespit eden cinsinin birinci örneği” teknolojisinin reklamını yapıyor. Şirket daha evvel Google, PayPal ve Uber üzere şirketlerle çalıştığını söylüyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar