Salı, Eylül 26, 2023
Ana SayfaSosyal MedyaMeta, Horizon Worlds'ü taşınabilir ve web üzerinde test etmeye başladı

Meta, Horizon Worlds’ü taşınabilir ve web üzerinde test etmeye başladı

Şirket, kendi stüdyosu Ouro Interactive’in birinci oyunu olan Super Rumble’ın artık Android’deki Meta Quest uygulaması aracılığıyla az sayıda taşınabilir kullanıcıya sunulduğunu duyurdu. Önümüzdeki haftalarda iOS aygıtlarındaki uygulamaya da gelecek; masaüstünde oynamak isteyenler Horizon’un resmi web sitesi aracılığıyla ona erişebilir yahut erişim talebinde bulunabilir.

Meta, birinci şahıs nişancı oyununu piyasaya sürdüğünde, Super Rumble’ın yeni uygulaması çıktığında kullanıma sunulacak birinci dünyalardan biri olacağını söylemişti. Ayrıyeten oyunun platformlar ortası oynanma özelliğine sahip olacağı, böylelikle insanların taşınabilir, web yahut VR kulaklık kullanarak arkadaşlarıyla birlikte oyunun keyfini çıkarabilecekleri de belirtildi.

Meta, Horizon Worlds’ü taşınabilir ve web üzerinde test etmeye başladı

Görünen o ki Meta kelamına sadık kalmış. Şirket ayrıyeten, hangi aygıtı kullanıyor olursa olsun, insanlara takılmak, sohbet etmek ve hatta meta data tabanında fiyatsız konserlerin tadını çıkarmak için bir yol sağlamak gayesiyle önümüzdeki birkaç ay içinde daha fazla dünyayı kullanıma sunacağını duyurdu.

Meta ayrıyeten şunu açıkladı: “Metaverse, hangi aygıtta olursa olsun herkesin kullanımına açık olmalıdır. Quest kulaklıkları metaveriye erişmenin en kapsayıcı yolu olsa da, birden fazla giriş noktası olması gerektiğine inanıyoruz. Dünyaları daha fazla bireye ulaştırmak bu vizyonu gerçekleştirmeye ve tecrübesi daha fazla beşere açmaya yönelik bir adım.”

Her aygıtın farklı bir arayüzü olduğundan Meta’nın taşınabilir aygıtlar ve bilgisayar için oyunun sessize alma ve duraklatma üzere denetimlerini optimize etmesi gerekiyordu. Platformlardaki tecrübelerin birbirinden nasıl farklı olduğu belirli değil, fakat Harika Rumble mobilde ve web’de hala test evresinde olduğundan oyuncular yanılgılar ve öteki sıkıntılarla karşılaşabilir.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar