Cumartesi, Eylül 30, 2023
Ana SayfaSosyal MedyaHükümetler toplumsal medya şirketleriyle çalışabilecekler

Hükümetler toplumsal medya şirketleriyle çalışabilecekler

Dava, Missouri ve Louisiana başsavcıları tarafından açılan ve federal yetkililerin seçimleri ve COVID-19 ile ilgili yanlış bilgileri ele almak için denetleme siyasetlerini şekillendirirken toplumsal medya şirketleri (Meta, Google ve Twitter) ile olan bağlantılarında çoka kaçtığını tez eden bir davadan kaynaklanıyordu.

Bir alt mahkeme daha evvel Beyaz Saray ve başka federal yetkililerin toplumsal medya şirketleriyle bağlantı kurmasını yasaklayan bir önlem kararı çıkarmıştı. Geçen hafta Temyiz Mahkemesi’nin aldığı bir karar, başlangıçta yer alan kısıtlamaların birçoklarını hafifletti fakat CDC’nin ve Beyaz Saray yetkililerinin toplumsal medya şirketlerine karar vermeleri için “baskı yapmalarını” yasaklayan bir kararı bıraktı. CNN’in haberine nazaran bu buyruk 18 Eylül‘de yürürlüğe girecekti.

Hükümetler toplumsal medya şirketleriyle çalışabilecekler

Duruşmadan evvel yapılan bir müracaatta Başsavcı, “ihtiyati önlemin hükümete ve kamuya önemli ziyanlar vereceğini” ve hükümet yetkililerinin toplumsal medya şirketleriyle olan etkileşimlerinde rastgele bir yanlış yapmadığını savundu.

“Yaptırımlarla desteklenen rastgele bir zorlayıcı tehdit modelinden çok, bu kayıtlar, hükümet ve platformların sıklıkla ortak maksatları paylaştığı ve birlikte çalıştığı, bazen fikir ayrılığına düştüğü ve vakit zaman da tüm tarafların açıkça söz ettiği üzere birbirlerinden hüsrana uğradığı bir ileri geri gidişi yansıtıyor.”

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar