Perşembe, Temmuz 25, 2024
Ana SayfaMobilXiaomi, 13T problemini çok büyümeden çözdü

Xiaomi, 13T problemini çok büyümeden çözdü

Geçen ay küresel olarak tanıtılan Xiaomi 13T serisi premium akıllı telefonlar, Malezya’daki ön sipariş periyodunda, 27 Eylül – 6 Ekim 2023 tarihleri ortasında, yüksek satış sayılarına ulaştı.

Ancak dün, Malezya’daki ön sipariş müşterileri Xiaomi 13T siparişlerini almaya başladığında, birçok alıcı kutularını açtığında reklamda belirtilen 120 dolar pahasındaki (yaklaşık 568 RM) armağan setinin kutuda olmadığını fark etti. Bu durum, ön sipariş yapan müşterilere vaat edilen armağanların eksik olması nedeniyle olumsuz yorumların artmasına ve Xiaomi Malezya’ya geri iadelerin artmasına neden oldu.

Başlangıçta Xiaomi Malezya, Redmi Buds 4 Pro ve Xiaomi Smart Band 8’in stoklarının tükendiğini, bu nedenle ön sipariş paketlerinde bu hediyelerin bulunmadığını savundu. Fakat, dün ve bugün Xiaomi 13T ön sipariş müşterilerinin yansısı üzerine Xiaomi Malezya, Redmi Buds 4 Pro ve Xiaomi Smart Band 8 armağanını almayan Xiaomi 13T müşterilerine, bu eserleri mağazalarından fiyatsız satın almalarını sağlayacak kuponları geri ödemeye karar verdi.

Xiaomi, 13T problemini çok büyümeden çözdü

Hatayı kabul eden Xiaomi Malezya, Xiaomi 13T serisinin ön sipariş ile ilgili bu sıkıntısını 24 saat içerisinde çözümledi. İkramlarını alamayan Malezyalı alıcılar, Xiaomi Malezya’nın Lazada yahut Shopee’deki mahallî mağazasında çevrimiçi müşteri hizmetleriyle direkt bağlantıya geçerek ikramlarını fiyatsız satın almak için kuponlarını talep edebilir.

Xiaomi 13T serisi, 7 Ekim’de Malezya’da resmi olarak satışa sunuldu. Bu seride, kamera devi Leica ile işbirliği içinde üçlü bir kamera kurulumuna ve Xiaomi’nin akıllı telefon serisindeki birinci 144Hz yenileme suratına sahip OLED ekrana yer verildi. Ayrıyeten, Xiaomi 13T serisi, 4 yıl Android OS güncellemesi ve 5 yıl güvenlik güncellemesi kelamı verilen birinci Xiaomi amiral gemisi telefonlarıdır.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar