Pazar, Temmuz 21, 2024
Ana SayfaMobilXiaomi 13T'nin kamerası rakiplerinin çok gerisinde kaldı

Xiaomi 13T’nin kamerası rakiplerinin çok gerisinde kaldı

Vivo ve Oppo üzere isimlerle rekabet halinde olan Xiaomi, son üst segment modeli ile beklentilerin gerisinde kaldı. Xiaomi 13T, performans ve fotoğrafçılık konusunda vurgu yapan yüksek kaliteli bir akıllı telefon. En son Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 yonga setiyle donatılmış olup piyasadaki en süratli akıllı telefonlardan biri haline gelmiştir. Ek olarak büyük bir çözünürlüğe sahip AMOLED ekran, güçlü bir pil ve süratli şarj sistemiyle dikkat çeker. Kamera performansı kelam konusu olduğunda DxOMark’tan gelen sonuçlar şu formda; telefon, toplamda 123 puan alırken, fotoğraflar için 134 ve videolar için 114 puan almıştır.

Akıllı telefon pazarında kamera özellikleri konusunda rekabet giderek artıyor. Pekala, Xiaomi 13T bu rekabette nasıl bir yer buluyor? DxOMark tarafından yapılan bir değerlendirmeden sonra bu mevzuda daha net bir fikrimiz var. Xiaomi 13T, DxOMark tarafından test edildi ve sonuçlar belirli oldu. Telefon, fotoğraflar için 134, görüntüler için 114 olmak üzere toplamda 123 puan aldı. Bu, düzgün bir skor olmasına karşın piyasadaki en yüksek skor değil.

Xiaomi 13T’nin kamerası rakiplerinin çok gerisinde kaldı

DxOMark’ın küresel olarak tanınan sıralama sisteminde Xiaomi 13T, 60. sırada yer alıyor. Bu birinci başta çok etkileyici gelmeyebilir lakin bu durumu gerçek bir perspektifle pahalandırmak gerekiyor. Huawei P60 Pro, Samsung Galaxy S23 Ultra ve iPhone 15 Pro Max üzere dev markaların eserleri daha yüksek sıralamalarda yer alsa da, bu aygıtlar çok daha yüksek fiyat etiketleriyle geliyor.

Xiaomi 13T’nin kamera performansı, pozlama, kontrast, beyaz istikrarı, ayrıntı müdafaa, otomatik odaklama, dinamik aralık ve gürültü azaltma üzere özellikleriyle bilhassa dikkat çekiyor. Lakin, karmaşık sahnelerde renkleri yanlışsız yakalama konusunda biraz zorlanıyor ve düşük ışıklı ortamlarda ayrıntı kaybı yaşanabiliyor.

Xiaomi 13T, güzel bir kamera performansı için yüksek meblağlar ödemek zorunda olmadığımızın bir delilidir. Hem sıradan fotoğrafçılar hem de bütçe dostu kaliteli bir kamera arayan meraklılar için istikrarlı bir kamera paketi sunuyor.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar